Lze užívat difenhydramin, analgin a papaverin společně?

  • Zánět hltanu

Diphenhydramin, Analgin a Papaverin jsou léky, které lze užívat společně v případě závažných záchvatů hypertenze, hemoroidů, zánětů cév, horečky, když účinek jednoho léku nestačí.

Diphenhydramin, Analgin a Papaverin jsou léky, které lze užívat společně v případě závažných záchvatů hypertenze, hemoroidů, cévních zánětů, horečky, když účinek jednoho léku nestačí.

Co pomáhá

Troichetka, takzvaná směs těchto léků, je předepisována pacientům v následujících případech:

  • křečové žíly, trombóza, exacerbace hemoroidů a jiných cévních onemocnění;
  • hypertenzní krize, prudké zvýšení krevního tlaku během přehřátí nebo stresu;
  • potřeba snížit vysoké teploty u dospělých a dětí s infekčními chorobami.

Samotné léky tyto problémy nezvládají..

Akt

Všechny 3 léky mají různé účinky, méně silné než kombinace.

Analgina

Jedná se o lék ze třídy nesteroidních protizánětlivých léků, který má analgetický účinek. Léčivou látkou je sodná sůl metamizolu, která uklidňuje bolesti, zmírňuje záněty a má mírný antipyretický účinek.

Papaverin

Papaverin je antispazmodický lék založený na látce se stejným názvem. Zmírňuje křeče hladkého svalstva, snižuje svalový tonus. Při použití je důležité dodržovat dávkování, protože lék negativně ovlivňuje práci centrálního nervového systému.

Difenhydramin

Je to antihistaminikum, které se musí používat proti otokům, bolesti, alergiím, úrazům a teplu. Léčivou látkou je difenhydramin, který lékaři doporučují snižovat horečku iu kojenců (v kombinaci s Analginem).

Difenhydramin Je to antihistaminikum, které se musí používat proti otokům, bolestem, alergiím, úrazům, teplu.

Mohu to vzít dohromady?

Ano, může to předepsat lékař. Léky navzájem posilují účinek a poskytují antipyretikum, sedaci a úlevu od bolesti. Používá se ve všech oborech medicíny na záněty, trauma, chirurgii, infekce, kardiovaskulární onemocnění.

Jak používat

Lytickou směs lze užívat jako pilulky nebo injekce. Injekce se nejčastěji používají v lékařské praxi. Za tímto účelem smíchejte 2 ml všech produktů v jedné stříkačce. Nejprve se typuje Analgin, poté Papaverin a nakonec Diphenhydramin. U dítěte se dávka sníží dvakrát.

Kontraindikace

Přípravek Troichetka nelze předepisovat pacientům v následujících případech:

  • alergie na kompozici;
  • chronická onemocnění trávicího systému v akutním stadiu;
  • bronchiální astma;
  • narušení jater;
  • selhání ledvin.

Děti nebo těhotné ženy by měly před použitím vyhledat lékařskou pomoc.

Vedlejší efekty

Negativní reakce se objevují pouze v případě intolerance léku nebo nedodržení dávkování. Může se objevit zvracení, závratě, nevolnost a kopřivka. V této situaci musíte naléhavě konzultovat s lékařem..

Analgin je lék ze třídy nesteroidních protizánětlivých léků, který má analgetický účinek..

Recenze

Svetlana Ivanovna, 46 let, Moskva
Troychatka byla opakovaně používána k úlevě od hypertenzní krize, když se zvýšil krevní tlak. Tuto metodu předepsal lékař před několika lety a stále ji používám..
Katerina Sergeevna, 36 let, Magnitogorsk
Diphenhydramin a Papaverin, spolu s Analginem, používám v případě extrémního tepla a horečky během infekčních nemocí. Intramuskulární injekce po dobu 5 minut bolí celé tělo.

Mohu užívat Analgin s papaverinem a difenhydraminem současně??

Analgin + difenhydramin + papaverin = levný a rychlý lék na urgentní snížení teploty pod 40 ° C. Co když chybí požadovaná součást? Jak nahradit difenhydramin v antipyretické směsi? A proč se používá v chirurgii a při úlevě od alergických reakcí?

Lékaři věří: vysoká teplota je svépomoc těla sama o sobě. Za předpokladu, že účast takového asistenta je krátkodobá.

Ale abychom pomohli tělu naléhavě „vypustit“, je nutné teplo, pokud:

  • teplota trvá déle než 3 dny
  • zvýšena nad 39 ° C
  • existuje jasné riziko vzniku konvulzivního syndromu

Vlastnosti léků: proč jsou předepsány společně

Současný příjem tří léků je dán vysokou komplementaritou.

Co je důležité pochopit:

  • analgin - v této trojici funguje jako antipyretikum
  • difenhydramin zvyšuje účinek analginu.

Dále plní sedativní a dekongestivní funkci, neutralizuje alergickou reakci na toxiny.

  • papaverin - antispasmodikum: uvolňuje hladké svaly tepen, což pomáhá zlepšit krevní oběh. Výsledek: Vazodilatace kůže způsobuje zvýšený přenos tepla a poskytuje trvalý antipyretický účinek.

Jak ovlivňují tělo

Při teplotě ovlivňuje analgin (metamizol sodný) centrum termoregulace (CT) v hypotalamu:

  • Přímo. Kvůli tomu, co horečka zmizí po 15-20 minutách.
  • Nepřímo. Působí na ložiska zánětlivých procesů. Což tím ovlivňuje DH, což způsobí vzestup teploty.

Difenhydramin, jak již bylo řečeno, aktivuje účinek analginu. Sám nesráží teplo.

Papaverin hydrochlorid, uvolňující svalstvo cév a nervů, předchází vzniku záchvatů a upravuje krevní tlak.

Indikace pro použití

V lékařských kruzích se složení "analgin-difenhydramin-papaverin" nazývá lytická směs. Pod kterým se nadále používá. Zejména jako antipyretikum, pokud jsou užívány ústy, jsou léky neúčinné ke snížení horečky. Pokud není možné takové léky užívat orálně. Jako lék proti bolesti při úrazech. V případě prudkého vývoje alergií (na pyl, zvířecí chlupy, barvy, prach) - litichka se naléhavě používá jako silný antialergen nebo prostředek proti intoxikaci. Někteří to považují za účinné pro zmírnění příznaků kocoviny, ale to už je zjevná přehnanost..

Jak se užívá analgin s papaverinem a difenhydraminem

Na výběr jsou dvě formy: injekce nebo tablety. Přirozeně bude injekce fungovat rychleji - účinek se dostaví za 15 minut. Pilulky trvají půl hodiny. Hlavní věcí je vypočítat správnou dávku léku. To není těžké.
Pro dospělé a děti starší 14 let:

  • injekce: analgin 2 ml 50% + difenhydramin 1 ml 1% + papaverin 2 ml 2%. Pokud je hmotnost osoby nad 60 kg, zvyšuje se dávka složek: na každých 10 kg. 0,1 části normy.
    Analgin se nejprve vezme do stříkačky, protože má mastnou strukturu, následuje roztok difenhydraminu a nakonec papaverin.
    Injekce se podává intramuskulárně. Jehla je vložena hluboko - 2-3 cm kolmo na kůži, lék se uvolňuje pomalu.
    Za den jsou povoleny maximálně 4 injekce, tj. injekce nejpozději o 6 hodin později.
    Antiseptická opatření jsou přísně dodržována. Proto se ujistěte, že lékařský alkohol, sterilní vata, injekční stříkačky a sada nezbytných léků pro první reakci máte doma vždy po ruce..
  • tablety: 1 tableta všech tří složek kompozice. Lepší rozdrtit na prášek. Zapijte velkým množstvím vody. ve snu se člověk určitě potí, což hrozí dehydratací. Poté budete muset vyměnit postel a spodní prádlo..
    Důležité! Před injekcí není nadbytečné provést test na alergii na léčivo. Je to jednoduché: naneste kapku přípravku na spodní víčko. Pokud se zarudnutí nevyvíjí do půl hodiny, můžete jej použít. Přirozeně je pro injekci odebrána nová sada ampulí.

Analogy

Nahradíme papaverin No-shpa. U difenhydraminu je hlavním problémem při jeho nákupu to, že potřebujete lékařský předpis. Proto je snadno nahrazen suprastinem.

Těhotenství a kojení

Nedoporučuje se vůbec. Analgin je nebezpečný v prvním a třetím trimestru těhotenství. Nemá smysl. Je nutná rada lékaře.

Pokud jste během kojení museli používat litichku, je vyjádřeno první mléko po užití.

Dětství

Přistupujte s maximální opatrností. Vypočteno podle vzorce: po dobu 1 roku života dítěte vezměte 0,1 ml každého léku.

Děti do tří let - analgin, suprastin a paracetamol. V případě silných studených rukou nebo nohou je suprastin nahrazen no-shp.
Pokud jsou v tabletách, pak - 1/4 tablety každého léku.

Starší věk

Povoleno při absenci kontraindikací.

Nežádoucí účinky analginu s papaverinem a difenhydraminem

Analgin má řadu vedlejších reakcí, a proto ho západní země nepoužívají. Proto se zavedením antipyretické směsi může dojít k následujícímu:

  • zvracení, pálení žáhy, nevolnost
  • snížení krevního tlaku
  • krvácení z nosu
  • mdloby

Kontraindikace užívání analginu s papaverinem a difenhydraminem

Je nepřijatelné používat vrh, když:

  • individuální nesnášenlivost
  • diabetes mellitus
  • bolesti břicha nejasné etiologie
  • astma
  • poškození ledvin a jater
  • pankreatitida

Dopad na řízení

Kontraindikováno. Kvůli obsahu difenhydraminu v lytické směsi člověk usne. Lepší je stát se v posteli než řídit.

Interakce s jinými léky

Je zakázáno užívat současně s ibuprofenem a aspirinem.

Kompatibilita s alkoholem

Ne. A znovu ne. Během farmakoterapie žádné produkty obsahující ethyl.

Předávkovat

V případě předávkování začíná zvracení doprovázené bolestmi břicha. Může se objevit rozmazané vědomí, apatie a ospalost. Nejlepší reakcí a pomocí je zavolat sanitku.

Podmínky výdeje z lékáren

Všechno kromě difenhydraminu v jakékoli formě je zdarma bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Na místě chráněném před světlem a volným přístupem dětí, nejvýše + 25 ° C. Odstraňte zamrzání.

Skladovatelnost

Analgin: tablety - 5 let, roztok - 3 roky, při dodržení podmínek skladování. Difenhydramin - obě lékové formy po dobu 5 let. Papaverin: tablety 5 let, injekční roztok platí 2 roky.

Cena léku

Analgin v ampulích 2 ml. 50% č. 10 - od 50 do 90 rublů; v tabletách 500 mg. 10 kusů. - od 20 rublů.

Difenhydramin pro injekci 1 ml. 1% č. 10 stojí v průměru 30 rublů; tablety 50 mg. 10 kusů. - 10 rublů.

Roztok papaverinu 2 ml. Č. 10 - 30 rublů; tabletová forma 40 mg. 20 ks - 30 rublů.

Recenze

Christina, 29 let.
Pouze já se zachraňuji a tato metoda v kritických případech pomáhá rodině. doporučuji.

Olga, 43 let.
Jako zkušená zdravotní sestra a zdravotník volím tento lék pro okamžitou úlevu od horečky, která není dětinská. Třikrát jsem dal v dětství takovou injekci své dceři, okamžitě to pomohlo.

Alexey, 41 let.
Jakmile zavolali sanitku (sestoupili se strašnou bolestí v krku), lékaři injekčně podali difenhydramin s analginem. Zmizela jako ruka. Poté dokončil léčbu a byl zdravý.

Daria, 35 let.
V dětském oddělení pediatr předepsal takovou směs pro dítě, všechno fungovalo.

Valentina, 26 let.
Vypil jsem takovou triádu v tabletách, protože nikdo neměl injekci. Pilulky fungovaly - okamžitě usnuly, probudily se jako ve vaně, ale jako nový cent. Silný lék, levný, při velmi vysokých teplotách pomáhá s ofinou.

A pamatujte: o použití směsi analgin-difenhydramin je lepší se poradit se zdravým lékařem. V případě nouze to obvykle není možné..

Mohu užívat analgin s papaverinem a difenhydraminem současně??

A analgin, papaverin a difenhydramin jsou léky předepsané pro bolestivý syndrom, křeče (žlučové, střevní, ledvinové koliky), zvýšenou tělesnou teplotu. Mají analgetické, antispasmodické, antipyretické, antialergické, sedativní účinky.

Vlastnosti drog

Analgin (účinná látka metamizol) je nenarkotické analgetikum. Má analgetický, protizánětlivý účinek, snižuje horečku v horečnatých podmínkách.

Používá se na bolesti hlavy, bolesti zubů, neuralgii, spastické bolesti - biliární koliku, onemocnění ledvinových kamenů, hypertermii na pozadí ARVI.

Papaverin je makový alkaloid s antispazmodickým účinkem na hladké svalstvo cév, žlučníku, močového měchýře, dělohy, žaludku, střev. Používá se k léčbě hypertenze k vazodilataci, úlevě od bolesti u střevní koliky, gastritidy, biliární dyskineze.

Difenhydramin je antihistaminikum k léčbě alergických onemocnění (kopřivka, bronchiální astma, polinóza). Má také sedativní a hypnotický účinek. Protizánětlivě blokováním histaminových H1 receptorů.

Proč jmenovat společně?

Efekt je vylepšen současným použitím. Difenhydramin zabraňuje alergické reakci na přípravky lytické směsi a zvyšuje účinek Analginu.

Jak ovlivňují tělo?

Mají analgetický, protizánětlivý účinek.

Indikace pro použití

Kolika (žlučové, ledvinové, střevní), migréna, úleva od hypertenzní krize, akutní respirační virové infekce, pneumonie, tuberkulóza s vysokou horečkou, menstruační bolesti, pankreatitida.

Jak správně užívat Analgin s papaverinem a difenhydraminem?

K intravenóznímu podání každého léku použijte 1 ampulku roztoku a natáhněte do jedné 5 ml stříkačky.

Funkce aplikace

Těhotenství a kojení

Kontraindikováno. Kojícím matkám se doporučuje přerušit kojení během léčby.

Dětství

Komarovský nedoporučuje používat Analgin pro děti kvůli toxickému účinku. Zakázané dávkování nad 500 mg metamizolu pro děti do 10 let.

Starší věk

Je nutné sledovat stav jater, ledvin po podání léků intravenózně, intramuskulárně.

Nežádoucí účinky Analginu s papaverinem a difenhydraminem

Metamizol: poškození jater, alergické reakce, agranulocytóza, angioedém.

Papaverin: snížený krevní tlak, alergie, závratě.

Aktivní složka difenhydraminu - difenhydramin způsobuje celkovou slabost, ospalost.

Kontraindikace užívání Analginu s papaverinem a difenhydraminem

Játra, selhání ledvin, těhotenství, krmení, bronchiální astma.

Dopad na řízení

Všechny léky ve směsi mohou ovlivnit koncentraci. Difenhydramin má hypnotický účinek, proto je kombinace kontraindikována pro řidiče a osoby obsluhující složité zařízení.

Interakce s jinými léky

Metamizol zvyšuje hepatotoxicitu jiných léků, barbituráty oslabují jeho účinek. Amitriptylin, perorální kontraceptiva, vedou ke zvýšení koncentrace. Nekompatibilní s rentgenovými kontrastními látkami. Zvyšuje aktivitu antikoagulancií, oslabuje účinek cyklosporinu.

Papaverin zvyšuje účinek antihypertenziv, snižuje terapeutický účinek Levodopy. Analgin a NVPS zvyšují antispazmodický účinek.

Difenhydramin zvyšuje anticholinergní účinek anticholinergik.

Kompatibilita s alkoholem

Směs je nekompatibilní s ethylalkoholem.

Předávkovat

Zvyšuje se počet nežádoucích účinků, kóma, selhání jater jsou možné. Léčba - peritoneální dialýza, nucená diuréza, při užívání tablet - výplach žaludku pomocí sondy.

Podmínky výdeje z lékáren

Předpis.

Podmínky skladování

Skladovací teplota - ne vyšší než 25 ° С..

Skladovatelnost

Difenhydramin (roztok) - 4 roky, Papaverin - 2 roky, Analgin - 3 roky.

Analogy

Existuje kombinovaný přípravek - Pentalgin, který obsahuje antipyretický paracetamol, antispasmodický drotaverin, antihistaminikum - feniramin.

Cena léku

Analgin v ampulích stojí 60 rublů. pro 10 ampulí. Cena difenhydraminu - 25 rublů, papaverin - 64 rublů.

Recenze

Během menstruace byly silné bolesti. Lékař sanitky podal injekci triády - ulevilo se mu.

Vyskytl se zápal plic. Lytická směs byla předepsána ke snížení horečky a dušnost vyřešena.

Vlasova N.E., lékařka záchranné služby

Při vysokých teplotách, biliární kolice, hypertenzi, bolestivých obdobích u žen používáme kombinaci antispasmodik, analgetik a antihistaminik. Pomáhá rychle.

Nikolaev P.V., chirurg

U koliky vždy předepisujeme triádu k úlevě od bolesti, uklidnění pacienta, uvolnění žlučových cest nebo močovodů.

Kompatibilita difenhydraminu, analginu a papaverinu

Horečka, akutní alergická reakce, hypertenzní krize - většina lidí tyto jevy zná. Každý stav vyžaduje okamžitou léčbu léky.

Diphenhydramin, Analgin a Papaverin se používají k léčbě horečky, akutní alergické reakce, hypertenzní krize.

K odstranění těchto příznaků se používají různé léky. Patří mezi ně difenhydramin, analgin a papaverin. Jsou široce používány v medicíně a jsou k dispozici každému pacientovi..

Působení drog

Tyto léky patří do různých skupin léčiv a mají individuální farmakologické vlastnosti..

Analgin

Analgin je jedním z nesteroidních protizánětlivých léků se širokým spektrem účinku. Má mírný anestetický účinek. Často se používá ke snížení vysokých teplot. Při intramuskulárním podání dochází k analgetickému účinku a antipyretickému účinku za 10-15 minut.

Papaverin

Nástroj má výrazný antispazmodický účinek uvolněním hladkého svalstva. Zlepšuje periferní krevní oběh bez ovlivnění přívodu krve do srdce a mozku. Díky Papaverinu se můžete zbavit bolestí kloubů, které se často vyskytují při vysokých teplotách..

Difenhydramin

Nástroj patří do skupiny léků s antihistaminem a mírným protizánětlivým účinkem. Může mít mírné hypnotické účinky ve velkém množství.

Difenhydramin účinně zmírňuje vazospazmus, potlačuje záněty a otoky sliznic.

Difenhydramin patří do skupiny léků s antihistaminem a mírným protizánětlivým účinkem..

Mohu to vzít dohromady?

Při společném užívání tvoří tyto léky lytickou směs. Lékaři to také nazývají triáda. Má rychlý analgetický, antipyretický, hypotenzní, antihistaminový účinek zlepšením farmakologických vlastností poskytovaných složením léčiv.

Co pomáhá směsi difenhydraminu, analginu a papaverinu

Lytická směs je předepsána v následujících případech:

  • pro úlevu od hypertenzní krize;
  • snížit teplotu pro dospělé a děti;
  • s akutními infekčními chorobami a zánětlivými procesy;
  • zastavit záchvat poruch srdečního rytmu;
  • s křečemi způsobenými zvýšením tělesné teploty;
  • s chorobami kardiovaskulárního systému;
  • v případě akutních alergických reakcí s astmatickým komplexem.

Navzdory skutečnosti, že triáda má širokou škálu účinků na tělo, měli by se odborníci zabývat jejím jmenováním a dávkováním..

Jak se užívá difenhydramin, analgin a papaverin

Ve většině případů se intramuskulární injekce podává k injekci léků do těla. U dospělých je standardní dávka 1 ampulka z každého roztoku:

  • 2 ml Analgin;
  • 1 ml difenhydraminu;
  • 2 ml papaverinu.

Lékař by měl vypočítat dávku pro dítě v závislosti na věku a příznacích onemocnění..

Před otevřením ampulí se doporučuje je mírně zahřát v dlaních. Je nutné smíchat finanční prostředky v jedné injekční stříkačce a nejprve nasbírají Analgin, poté Diphenhydramin a poslední ze všech - Papaverin.

Injekce se umístí do hýžďového svalu, lék se vstřikuje pomalu, aby nezpůsoboval bolestivé pocity.

Někdy odborníci předepisují tyto léky v tabletách, ale v tomto případě nemají okamžitý účinek, jako při intramuskulárním podání..

Je nutné smíchat finanční prostředky v jedné injekční stříkačce a nejprve shromáždí Analgin, poté Diphenhydramin a poslední ze všech - Papaverin.

Kontraindikace

Kontraindikace a omezení používání triády jsou:

  • závažné patologické stavy zažívacího traktu, včetně duodenálního vředu;
  • exacerbace hemoroidů;
  • diabetes mellitus typu 1 a 2;
  • bronchiální astma;
  • glaukom;
  • selhání srdce, ledvin a jater;
  • věk do 3 let;
  • těhotenství a kojení;
  • stav otravy alkoholem nebo drogami.

Vedlejší efekty

Často, krátce po injekci, má pacient žízeň, může dojít k dehydrataci, takže ihned po injekci je nutné vypít až 0,5 litru převařené vody.

Nežádoucí účinky z gastrointestinálního traktu nejsou neobvyklé: silná nevolnost a opakované zvracení, průjem nebo naopak zácpa.

Může se objevit zvýšené pocení, zvyšuje se srdeční frekvence.

V případě nežádoucích jevů je nutné upustit od používání lytické směsi a vyhledat radu od odborníka.

Recenze

Olga, 23 let, Jaroslavl: „Mám malé dítě, které často nachlazuje, teplota vyskočí na 39-40 ° C, hoří a pláče všude, začínají křeče. Aby se na radu nedostalo pokaždé sanitky, která možná brzy nepřijde pediatr, sám dávám synovi injekci s lytickou směsí. Lékař mu vypočítal dávku a já ji přísně dodržuji. Během několika minut po injekci začne teplota ustupovat a dítě klidně usíná..

Anastasia, 25 let, Vladivostok: "Před několika lety mě trochaetka zachránila před silným záchvatem kopřivky, kdy bylo téměř celé tělo oteklé a svědící. Lékař této sanitky injekčně podal tuto směs a ke zlepšení došlo do 10 minut. Protože se alergické záchvaty pravidelně opakují, v mém moje lékárnička a moje osobní taška mají vždy ampule s těmito roztoky, malé stříkačky a láhev antiseptika. To je záruka mé zdravotní nezávadnosti. “.

Vitaly, 66 let, Stavropol: "Jsem důchodce a dlouhodobě trpím vysokým krevním tlakem. I přes to, že užívám léky, v některých případech dochází k prudkému nárůstu. Lékaři doporučili koupit 3 levné léky, které jsou pro důchodce dostupné. Jakmile cítím, že můžu onemocní, dcera podá injekci a její zdravotní stav se okamžitě zlepší “.

Analgin, difenhydramin, papaverin - triáda: indikace pro použití pro děti a dospělé, dávkování, proporce

Pro urgentní léčbu horečky lze použít kombinaci analginu, difenhydraminu a papaverinu. Používají jej lékaři k rychlému snížení tělesné teploty a ke zmírnění stavu pacienta. Toto schéma se však může opakovat nezávisle doma, pokud znáte zásady výpočtu dávky.

Léky v lytické směsi

Tato kombinace léků zahrnuje 3 složky. Obsahuje triádu Analgin, Difenhydramin a Papaverin. Každý z nich je odpovědný za svou vlastní činnost:

  1. Analgin (metamizol sodný) - užívá se 50% roztok, který je zodpovědný za zmírnění bolesti.
  2. Difenhydramin (difenhydramin) - antihistaminikum, jehož působení je zaměřeno na zmírnění alergických projevů.
  3. Papaverin - vyráběný ve formě hydrochloridu, působí jako antispasmodikum, což vede k expanzi kožních cév, což zvyšuje úroveň přenosu tepla a poskytuje antipyretický účinek.

Díky rychlému poklesu tělesné teploty je zabráněno rozvoji konvulzivního syndromu. To je zvláště důležité pro malé děti. Jejich horečka může vést k vážným následkům..

Co pomáhá kombinaci analginu, difenhydraminu a papaverinu

Použijte výstřel triády z teploty. Lytickou směs však nelze používat neustále, zavádí se pouze v naléhavých případech. Nejprve se pokusí snížit horečku monokomponentními antipyretiky (Nurofen, Panadol, Paracetamol). Pokud se to nepodaří, přejdou k přísnějším opatřením..

Pozornost! Stojí za to snížit teplotu pro děti a dospělé pouze z 38,5 ° С..

Do tohoto bodu se horečka nepovažuje za život ohrožující. Ukazuje pouze adekvátní reakci těla na penetraci patogenních mikrobů. Pokud má ale dítě tendenci k záchvatům, lze lytickou směs podávat injekcí na dolní značky na teploměru..

Děti by neměly používat triádu z teploty pokaždé, když mají horečku. To je způsobeno silným účinkem léků, které jej tvoří. Při neustálém používání tělo vyvíjí odolnost vůči působení jiných látek a také ztrácí schopnost samostatně regulovat tělesnou teplotu.

Dávkování, proporce pro děti a dospělé

V injekci papaverinu, analginu a difenhydraminu se dávka každé složky vypočítá samostatně. Liší se u dětí a dospělých a upravuje se podle hmotnosti pacienta. U dítěte počet drog závisí na věku:

  • do jednoho roku - Analgin: 10 mg na kg tělesné hmotnosti, difenhydramin - 0,1 ml, papaverin - 0,1 ml;
  • po roce - všechny tři složky jsou odebrány v množství 0,1 ml, vynásobeno věkem dítěte (uvažují se pouze celé roky).

Injekci není vždy možné podat, proto je v některých případech přípustné ji nahradit pilulkami. Toto schéma však můžete použít až po dosažení 3 let. K tomu budete potřebovat:

  • 1/3 difenhydraminu;
  • ¼ Analgin;
  • ¼ Papaverin.

Tablety musí být rozdrceny na prášek a poté rozpuštěny v lžíci vody. Výsledná směs je dána dítěti k pití. Terapeutický účinek se dostaví po 20–30 minutách, ale trvá stejně jako po injekci triády.

U dětí od 15 let a starších, stejně jako u dospělých pacientů s tělesnou hmotností nad 60 kg, budou zapotřebí 2 ml Analginu a Papaverinu a je třeba užít 1 ml difenhydraminu. U vyšší tělesné hmotnosti se 1/10 této dávky přidává na každých 10 kg. Všechny léky jsou nataženy do jedné stříkačky a injikovány intramuskulárně.

Maximální počet injekcí lytické směsi denně je 4. Překročení této dávky může způsobit nežádoucí účinky. Při častém používání klesá citlivost na léky, což bude vyžadovat zvýšení dávky.

Lékové interakce

Přípravky s lytickou směsí na sebe vzájemně působí a vzájemně posilují terapeutické účinky. Mohou však také ovlivnit fondy jiných skupin. Při komplexní léčbě nemocí stojí za zvážení:

  • Analgin s nenarkotickými analgetiky, perorálními kontraceptivy, tricyklickými antidepresivy a alopurinolem se stává toxičtějším, takže se neužívají současně;
  • účinek Analginu se zvyšuje při současném užívání s anxiolytiky a sedativy;
  • barbituráty zvyšují antispasmodickou aktivitu Papaverinu a také snižují účinek Analginu;
  • hypoglykemické látky pro orální podávání, metamizol, glukokortikosteroidy, nepřímá antikoagulancia a indomethacin jsou silnější v kombinaci s Analginem;
  • reserpin, tricyklická antidepresiva, chinidin a prokainamid zvyšují účinek papaverinu na snížení tlaku;
  • ethanol v kombinaci s Analginem je silnější;
  • cyklosporin se rychleji vylučuje z těla v kombinaci s Analginem;
  • nelze použít ve spojení s lytickou směsí a několik hodin po ní penicilin, rentgenové kontrastní látky a koloidní krevní náhražky;
  • pokud je Analgin kombinován se sarkolysinem a thiamazolem, zvyšuje se šance na snížení počtu leukocytů v séru.

Při použití lytické směsi ve spojení s jinými látkami je třeba zvážit všechny možné lékové interakce. V některých případech je nutné přepočítat podíly léků. To pomůže předcházet komplikacím a zajistí optimální terapeutické výhody..

Použití triády během těhotenství a kojení

Je nepřijatelné používat Analgin během období krmení. Pokud by matka měla vstříknout lytickou směs, mělo by se mléko odsát jednou. Dále je možné kojení obnovit.

Když nosíte dítě, neměli byste používat Analgin. Je obzvláště nebezpečný v rané a pozdní fázi. Uprostřed těhotenství je možné použití pod lékařským dohledem.

Kontraindikace, vedlejší účinky a předávkování

Lytická směs je silné činidlo. Proto má celý seznam kontraindikací:

  • hyperreaktivita na jednu ze složek nebo látek, které mají podobnou strukturu;
  • akutní bolest v břiše (do vyloučení apendicitidy);
  • astma bronchiálního původu a během léčby NSAID;
  • těžká jaterní dysfunkce;
  • krevní patologie, včetně hemolytické anémie;
  • glaukom;
  • doba kojení;
  • bronchospazmus;
  • antioventrikulární blokáda;
  • období porodu (časná a pozdní období).

V některých případech se vedlejší účinky vyvinou pod vlivem lytické směsi. Tyto zahrnují:

  • pokles krevního tlaku;
  • moč načervenalého odstínu v důsledku produktů rozpadu Analginu;
  • ospalost.

Většina nepříjemných příznaků z užívání jednoho léku je potlačena terapeutickým účinkem jiného. Proto je jejich celkové množství pro lytickou směs malé. Aby se zabránilo předávkování, Troychatka se nepoužívá dříve než 4 hodiny od okamžiku podání léku z jeho složení. Pokud je množství vstřikovaného přípravku příliš velké, u pacienta se objeví silná ospalost. Příznaky samy odezní a obvykle nevyžadují lékařský zásah.

Jak nahradit tuto nebo tu drogu

Baralgin má podobný účinek jako Analgin. Dodává se ve formě tablet a ampulí pro injekce. Používá se nejen jako součást lytické směsi, ale také jako lék na menalgii a bolesti hlavy..

Difenhydramin je považován za zastaralý lék. Nedoporučuje se používat pro děti. Proto je lék nahrazen Suprastinem nebo Tavegilem. Závažnost nežádoucích účinků je menší a účinnost je vyšší..

Chcete-li zmírnit vazospasmus, můžete místo Papaverinu použít Drotaverin nebo No-Shpu. Jejich akce jsou podobné a kontraindikace jsou téměř totožné. Proto použijte lék, který je v lékárničce v době nemoci.

Lytická směs se již mnoho let používá jako účinný lék na vysoké teploty. Používá se u pacientů v jakémkoli věku. Je důležité správně vypočítat dávku, aby byl zajištěn optimální terapeutický účinek bez vzniku vedlejších účinků..

Kompatibilita difenhydraminu, analginu a papaverinu

Diphenhydramin a Analgin a Papaverin - směs, která zmírňuje bolest, zánět, křeče hladkého svalstva. Používá se na pankreatitidu, horečku, bolestivou menstruaci. Lékaři nazývají tuto kombinaci v jedné stříkačce trojicí.

Akt

Analgina

Je to antipyretické, nenarkotické analgetikum. Metamizol snižuje tělesnou teplotu a také potlačuje vedení bolestivého impulsu. Má protizánětlivé vlastnosti. Používá se na bolesti hlavy, horečku, zranění.

Papaverin

Myotropní antispazmodikum. Snižuje tok vápníkových kationtů do buňky a snižuje její excitabilitu. Blokuje aktivitu hladkých myocytů enzymu fosfodiesterázy. Uvolňuje svalovou membránu cév, dělohy, střev, žlučovodů, Oddiho svěrače, průdušek. Eliminuje bolestivý syndrom v biliární a renální kolice, pankreatitidu, děložní křeče během kritických dnů.

Analgin se používá při bolestech hlavy, horečce, úrazech. Difenhydramin se používá k anafylaktickému šoku, bronchiálnímu astmatu. Papaverin eliminuje bolest v biliární a renální kolice, pankreatitidu, děložní křeče během kritických dnů.

Používá se na gastritidu, duodenální vřed ke zmírnění bolesti. Je předepsán k úlevě od hypertenzní krize - snižuje krevní tlak v důsledku snížení celkového periferního vaskulárního odporu.

Difenhydramin

Antialergický lék. Je blokátorem H1-histaminových receptorů. Díky tomu snižuje propustnost krevních cév zvýšených histaminem během hypersenzitivních reakcí.

Snižuje kyselost žaludku, která se používá k úlevě od bolesti při hyperkyselinové gastritidě a žaludečních vředech. Má hypnotický účinek. Deprimuje centrální nervový systém a má sedativní účinek.

Používá se na anafylaktický šok, bronchiální astma.

Mohu to vzít dohromady??

Léky lze užívat společně. Lékaři je často míchají v 1 stříkačce.

S čím pomáhá kombinace difenhydraminu, analginu a papaverinu?

Troichetka pomáhá při vysokých teplotách způsobených ARVI, pneumonií, tuberkulózou. Používá se také k úlevě od vysokého krevního tlaku, menstruačních bolestí, s exacerbací hemoroidů, bolesti hlavy.

  • Má antipyretický účinek.
  • Zjistěte si úroveň rizika komplikací hemoroidů Proveďte bezplatný online test od zkušených proktologů Testovací doba ne více než 2 minuty 7 jednoduchých otázek 94% přesnost testu 10 tisíc úspěšných
  • testování

Jak používat?

Troichetka obsahuje 1 ml každé složky, kterou je třeba natáhnout do stříkačky a uvolnit vzduch. Místo vpichu je dezinfikováno. Jehla by měla vstupovat kolmo. Provádí se pomalá intramuskulární injekce, po které se aplikuje ubrousek s antiseptikem.

Je také možné užívat pilulky na snížení horečky v dávce předepsané lékařem.

Kontraindikace užívání difenhydraminu, analginu a papaverinu

Směs je kontraindikována v těhotenství, kojení, individuální nesnášenlivost složek léčiva, akutní břišní syndrom.

Vedlejší účinky difenhydraminu, analginu a papaverinu

Ospalost, sucho v ústech, snížený krevní tlak, alergická reakce.

Ospalost je jedním z vedlejších účinků směsi. Je také možné užívat tablety ke snížení horečky v dávce předepsané lékařem.Směs je kontraindikována v těhotenství..

Recenze

Epova, A.E., pediatr, 38 let, Novosibirsk.

Tuto kombinaci předepisuji dětem i dospělým při vysokých teplotách. Léky, které tvoří triádu, jsou bezpečné pro jedno použití a umožňují vám rychle snížit teplotu, mít protizánětlivý účinek.

Tregubova A.N., lékařka záchranné služby, 44 let, Miass.

Tuto kombinaci používáme, pokud má dítě horečku nebo ženy trpí bolestivými menstruacemi. Pomáhá rychle.

Natalia V., 27 let, Moskva.

Dítě onemocnělo, teplota je 39 ° C, přišel lékař, dostali injekci tripletu. Syn sestřelil horečku a usnul.

Anna N., 32 let, Ťumeň.

Gynekolog předepsal triádu k odstranění bolesti. Varoval jsem, že jsem alergický. Proto byl v případě reakce použit difenhydramin.

Mohu užívat Analgin a Papaverin současně??

Během léčby konkrétního onemocnění je pacientům často předepsána komplexní léčba. Léky, které jsou předepisovány pacientům, se navzájem doplňují. Jejich kombinovaný účinek na tělo vám umožňuje rychle a efektivně bojovat proti patologii.

Analgin má protizánětlivé, antipyretické a analgetické vlastnosti, papaverin zmírňuje křeče hladkého svalstva.

Analginova akce

Nesteroidní látka, která má protizánětlivé, antipyretické a analgetické vlastnosti. Nemá vliv na psychický stav pacienta. Spazmolytický účinek je slabý.

Papaverin zmírňuje křeče hladkého svalstva. Díky svým vazodilatačním vlastnostem snižuje krevní tlak a pomáhá normalizovat činnost srdečního svalu. Pokud je předepsána velká dávka, pacienti pociťují zvýšenou ospalost, snížení podrážděnosti a úzkosti.

Analgin a papaverin je povoleno používat současně. V jedné injekční stříkačce je povolena směs těchto léků. Často se používá při první pomoci.

Co pomáhá?

Indikace pro současné užívání Papaverinu a Analginu je:

  • vysoký krevní tlak (hypertenzní krize);
  • počáteční příznaky alergické reakce;
  • pooperační období;
  • vysoká horečka, která může způsobit záchvaty;
  • kolika gastrointestinálního traktu;
  • urologické křeče a bolest.

Lze doporučit ženám jako anestetikum na algodismenoreu.

V některých zemích se Analgin nepoužívá v lékařské praxi, protože ve svém složení obsahuje toxickou látku (metamizol sodný), která ovlivňuje proces hematopoézy. Aby se zabránilo neočekávaným komplikacím, mělo by se dodržovat dávkování doporučené lékařem.

V některých zemích se Analgin nepoužívá v lékařské praxi, protože obsahuje toxickou látku (metamizol sodný), která ovlivňuje proces hematopoézy.

Analgin nelze kombinovat s léky, jako jsou:

  • Paracetamol;
  • Baralgin;
  • Aspirin;
  • Nurofen.

Mezi další kontraindikace jmenování Analginem a Papaverinem patří:

  • těhotenství;
  • období kojení;
  • selhání ledvin;
  • patologie krve;
  • tachykardie;
  • glaukom;
  • věk do 6 měsíců;
  • traumatické zranění mozku;
  • hypotenze;
  • individuální nesnášenlivost k drogám atd..

Aby kombinace těchto léků nevyvolávala vývoj nežádoucích účinků, nedoporučuje se samoléčba.

Pro dospělé a děti starší 12 let je připravena lytická směs 1 ml Analginu a 2 ml Papaverinu pro rychlé snížení vysoké teploty. Po injekci se index tělesného tepla snižuje a pacientova pohoda se zlepší do 15 minut.

Papaverin se během těhotenství neužívá.

Dávkování pro pacienty od 6 měsíců do 1 roku - 0,1 ml. Každý rok se počet léků zvyšuje o 0,1 ml. Přestávka mezi dávkami lékové směsi by měla být nejméně 6 hodin.

Vedlejší efekty

Směs léků může způsobit takové komplikace:

  • snížení krevního tlaku;
  • nevolnost;
  • ospalost;
  • zvýšené pocení;
  • pokles počtu leukocytů v krvi;
  • narušení vestibulárního aparátu;
  • Quinckeho edém;
  • anafylaktický šok.

Karina, 36 let, Ufa

Moje dcera měla v noci vysokou teplotu, takže jsem musel zavolat sanitku. Aby se zabránilo záchvatům, záchranář podal injekci směsi antispazmodik a antipyretik (Papaverin a Analgin). Lékař dále přidal do koktejlu difenhydramin, aby se snížila pravděpodobnost vzniku alergické reakce.

Pavel, 64 let, Jekatěrinburg

Zvýšil se krevní tlak, a proto manželka zavolala sanitku. Injekce byla provedena ze směsi Papaverinu a Analginu. Drogy rychle pomohly. Nyní, vždy, když silně stoupne krevní tlak, se touto směsí zachráním.

Valentina, 32 let, Tula

Analgin s papaverinem bylo třeba vyzkoušet, když se nachlazení shodovalo s obdobím, které bylo bolestivé. Směs těchto léků fungovala rychle, ale účinek byl krátkodobý. Po 5 hodinách se zdravotní stav začal znovu zhoršovat, ale teplota se nezvýšila. Podruhé jsem drogovou směs nepíchl.

Mohu užívat Analgin, Papaverin a Diphenhydramin současně?

Analgin, papaverin a difenhydramin je lék zvaný triáda, který má analgetické a antipyretické účinky. Používá se ve všech oborech medicíny k rychlé a účinné úlevě od bolesti, infarktu, horečky nebo hypertenze.

Analgin, papaverin a difenhydramin je lék zvaný triáda, který má analgetické a antipyretické účinky.

Kdy užívat Analgin?

Analgin je lék ze skupiny NSAID, který má analgetický účinek. Léčivou látkou je sodná sůl metamizolu, která zmírňuje bolest, zmírňuje záněty a má mírný účinek na snížení tělesné teploty. Vezměte si bolesti hlavy, menstruaci, bolesti zubů.

Na co se předepisuje papaverin??

Je to spazmolytikum, jehož hlavní složkou je látka se stejným názvem papaverin..

Používá se na bolesti žaludku, vysoký krevní tlak, bolesti svalů, děložní tonus.

Droga uvolňuje hladké svaly a zmírňuje křeče.

Jak funguje difenhydramin?

Droga patří do skupiny antihistaminik. Aktivní složkou je difenhydramin, který má sedativní a hypnotický účinek. Používá se na nevolnost, zvracení, Parkinsonovu chorobu. Jako součást triády má analgetické vlastnosti.

Difenhydramin se používá při nevolnosti, zvracení, Parkinsonově chorobě.

Kombinovaný účinek analginového papaverinu a difenhydraminu

Po smíchání tyto léky navzájem posilují účinek a mají silný uklidňující, protizánětlivý a analgetický účinek.

S čím pomáhá kombinace difenhydraminu s analginem a papaverinem??

V nemocničním prostředí se směs používá jako nouzový prostředek ke snížení horečky a zmírnění bolesti po operaci, úrazech nebo popáleninách. Intramuskulární injekci často podávají pohotovostní lékaři pro horečku a extrémní horečku. Podle indikací se kombinace užívá pro zánětlivé procesy a silnou bolest jakéhokoli typu.

Kontraindikace analginového papaverinu a difenhydraminu

Směs léků nelze použít, pokud:

  • gastrointestinální onemocnění;
  • astmatické patologie;
  • selhání ledvin a jater;
  • chronické srdeční onemocnění.

Jak užívat léky společně?

Lytická směs se užívá několika způsoby: rektálně, intramuskulárně nebo orálně. Při použití tablet se účinek projeví nejdříve po 30 minutách, proto se doporučuje použít injekce. Jedna stříkačka kombinuje 2 ml každého léku. U dětí se dávkování upravuje v závislosti na věku a hmotnosti.

Vedlejší efekty

V případě intolerance na léky nebo nesprávného stanovení podílu složek se mohou objevit nežádoucí účinky:

  • vývoj gastrointestinálních onemocnění (vřed, gastritida, pankreatitida, cholecystitida);
  • nemoci krve, porušení chemického složení;
  • alergické vyrážky, svědění kůže.

Lékaři

Olga, 40 let, pediatrka, Krasnojarsk

Dříve byla triáda aktivně používána pro nouzové snížení teploty u dětí. Nyní existuje mnoho dalších způsobů, jak pomoci dítěti bez použití takových agresivních prostředků, například Ibufen nebo Analdim (svíčky).

Ivan, 47 let, kardiolog, Ufa

V praxi se v kritických situacích často používá kombinace 3 léků s prudkým zvýšením krevního tlaku. Výhodou je rychlá akce a absence vedlejších reakcí na jedno použití.

Trpěliví

Svetlana, 46 let, Moskva

Přípravek Troychatka byl během infarktu používán vícekrát a ke zmírnění hypertenzní krize, když se zvýšil krevní tlak. Tuto metodu předepsal lékař před několika lety a stále ji používám..

Katerina, 36 let, Magnitogorsk

Papaverin užívám společně s Analginem při vysokých teplotách a horečce při infekčních onemocněních. Injekce do 5 minut znecitliví celé tělo a sníží teplotu.

Léky Analgin

Populární a známý lék proti bolesti obsahuje léčivou látku metamizol sodný, existují dvě podobná léčiva, která obsahují metamizol sodný - jsou to ►Baralgin a Analgin. Zpočátku byl vyvinut Baralgin a Analgin je analogem léku Baralgin, který vyrábí mnoho farmaceutických továren, v Rusku existuje více než tucet.

Analgin je předepsán pro bolesti různé lokalizace. Je účinný při bolestech hlavy, zubů, kloubů a svalů. Je třeba říci, že se silnou bolestí musíte použít tento lék na injekci. Ale nemusí to být ani účinné, protože lék je obvykle předepisován na mírnou bolest.

Může být použit k normalizaci tělesné teploty u akutních respiračních a virových onemocnění. Tento lék také pomáhá zmírnit stav radikulitidou, revmatismem, neuralgií, choreou, bolestmi reprodukčních orgánů.

Analgin by neměl být používán k léčbě bolesti břicha a srdce. Protože v těchto případech nebude žádná akce. Pro zvýšení účinku tohoto léku se často kombinuje s amidopyrinem.

Tato kombinace pravděpodobně vstupuje do krevního řečiště a trvá déle, protože amidopyrin zůstává v těle delší dobu..

Jediným lékem, který vyniká z obecné řady analginů, je ►Analgin-chinin, protože tento lék obsahuje dvě aktivní složky a ne jednu, jako všechny ostatní odrůdy Analginu.

►Analgin-chinin obsahuje jako aktivní složky sodnou sůl metamizolu a chinin, díky čemuž má silný antipyretický účinek, který je mnohem silnější než u všech ostatních odrůd Analginu.

Proto je tento typ Analginu navržen tak, aby rychle snižoval trvalé a velmi vysoké teploty.

Analgetický účinek Analginu je silnější než účinek ►Ibuprofenu, ale slabší než ►Ketorol, Nalgezin nebo Butadion.

A antipyretický účinek Analginu je silnější než účinek paracetamolu a ►Ibuprofenu, ale slabší než účinek ►Aspirinu.

Je třeba si uvědomit, že Analgin pouze eliminuje příznaky (zmírňuje bolest a snižuje teplotu), ale neléčí samotnou nemoc, která způsobila výskyt těchto klinických příznaků.

Milovníci analginů poškozují své tělo nejen tím, že ho užívají, ale také tím, že odmítají adekvátní léčbu nemocí, ale pouze zmírňují příznaky. Výsledkem je, že se nemoc postupně stává chronickou..

Je možné, že užívání analginu ve vzácných případech, kdy je nutné zmírnit akutní bolesti zubů nebo bolesti hlavy a nepřinese tělu velké škody. Je však třeba upustit od jeho pravidelného používání. Analgin lze použít pouze jako nouzovou pomoc.

V tomto případě byste neměli užívat lék déle než tři dny a jeho denní dávka by neměla být vyšší než tři tablety..

Droga je přísně zakázána k úlevě od bolesti břicha, protože jsou to zpravidla příznaky závažných onemocnění vyžadujících lékařský zásah. Dospělí mohou užívat Analgin ke zmírnění biliární nebo střevní koliky, pouze pokud si jsou plně jisti, že se jedná o tyto stavy..

Mohu užívat Analgin, Papaverin a Diphenhydramin současně?

Jak ovlivňují tělo

Předepsáno jako pilulka nebo injekce v jedné stříkačce ke snížení horečky, stejně jako k chirurgickému zákroku a zranění. Má analgetické, sedativní a antispazmodické vlastnosti.

Léky jsou předepsány jako injekce v jedné stříkačce ke snížení horečky, jakož i k chirurgickým zákrokům a úrazům.

Analgin

Má analgetické a antipyretické vlastnosti. Má mírný protizánětlivý účinek.

Difenhydramin

Antihistaminikum, antialergické, antiemetické, hypnotické, lokální anestetikum.

Papaverin

Myotropní antispazmodikum.

S čím směs pomáhá

Po intramuskulárním zavedení směsi je eliminace příznaků, jako jsou:

  • prodloužené horečnaté stavy způsobené virovými nebo bakteriálními patologiemi;
  • bolestivé syndromy různé etiologie.

Kromě toho je předepsán k úlevě od hypertenzní krize, exacerbace chronické pankreatitidy. Má rychlou a efektivní akci.

Jak správně užívat Analgin s papaverinem a difenhydraminem

U dospělých dávka léků smíchaných pro intramuskulární injekce nebo roztok pro intravenózní podání:

  • 2 ml Analgin;
  • 1 ml difenhydraminu;
  • 2 ml papaverinu.

Taková lytická směs pro dospělé se používá ne více než jednou za 6-8 hodin..

Pro děti je toto řešení předepsáno v dávkách:

  • ve věku od 3 do 10 let - 0,2 ml na každých 10 kg hmotnosti dítěte, ale ne více než 1 ml;
  • od 10 do 18 let - 1-2 ml každých 12 hodin.

Funkce aplikace

Intravenózní injekce by se měly podávat pouze dospělým. Děti dostávají pouze intramuskulární injekce.

Po zavedení směsi léků je pacient sledován jeden den.

Těhotenství a kojení

Dětství

Pouze ve formě jednotlivých intramuskulárních injekcí.

Starší věk

Pokud neexistují kontraindikace užívání těchto léků (v závislosti na klinickém obrazu), lze použít triádu.

Nežádoucí účinky Analginu s papaverinem a difenhydraminem

Po použití mohou způsobit nežádoucí reakce, například:

  • nevolnost;
  • suchá ústa;
  • obecná slabost;
  • závrať;
  • poruchy zažívacího traktu atd..

Kontraindikace užívání Analginu s papaverinem a difenhydraminem

Není předepsáno, pokud historie pacienta obsahuje informace o stavech, jako jsou:

  • poškození ledvin a / nebo jater;
  • nemoci krve;
  • bronchiální astma.

Není předepsáno v případě individuální nesnášenlivosti účinných látek, jakož i během těhotenství a kojení.

Směs těchto léků není předepsána v kombinaci s vazokonstriktorem nebo expanzí, normalizací tlaku, diuretiky a choleretiky, antihistaminiky.

Recenze

Svetlana, 29 let, Blagoveshchensk

Předpokládá se, že není nutné snižovat teplotu dítěte, pokud jeho indikátor nepřekročí 38˚С. Pokud se však horečka zesílí a je nemožné ji snížit pomocí antipyretických sirupů nebo rubdownů, stane se to děsivé. Když jsem viděl, že teplota ročního dítěte začala stoupat, nečekal jsem: okamžitě jsem svlékl svou dceru a při 37,5 ° C dala Nurofen. Za půl hodiny stoupla na 38,3˚С. Zavolal jsem sanitku.

Lékař dorazil o několik minut později, ale teplota již vyskočila na 39 ° C. Diagnostikovali ARVI a vložili lytickou směs. Účinek se dostavil téměř okamžitě: teplota klesla a dcera usnula. Noc proběhla tiše. Ráno přišel okresní pediatr a předepsal vhodnou léčbu.

Maria, 41 let, Kemerovo

Minulý rok jsem dostal silnou zimnici. Vzrostla vysoká teplota, začaly nesnesitelné bolesti hlavy, nemoci a silný kašel. Několik dní nespala, ale byla v jakémsi kómatu. Přítel řekl, že za takových podmínek triáda, podávaná intravenózně nebo intramuskulárně, dobře pomáhá. Místo injekcí lze použít perorální léky.

Nahradil jsem difenhydramin suprastinem a papaverin no-shpa, vzal jsem si triádu v tabletách. Dobrá antipyretická kombinace. Už první noc po užití těchto léků se ukázalo, že se dobře vyspal..