Analogy a náhražky Rinza tablety

  • Komplikace

- paracetamol - 750 mg / 1 balení. (5 g)
- kofein - 30 mg / 1 balení. (5 g)
- fenylefrin hydrochlorid - 10 mg / 1 balení. (5 g)
- feniramin maleát - 20 mg / 1 balení. (5 g)

- paracetamol - 650 mg / 1 balení.
- feniramin maleát - 20 mg / 1 balení.
- fenylefrin hydrochlorid - 10 mg / 1 balení.

- paracetamol - 750 mg / 1 balení.
- fenylefrin hydrochlorid - 10 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová - 60 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 balení.
- guaifenesin, 200 mg / 1 balení.
- fenylefrin hydrochlorid, 10 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 tab.
- chlorfenamin maleát, 10 mg / 1 tab.
- kyselina askorbová, 200 mg / 1 tab.

- paracetamol, 325 mg / 1 balení.
- fenylefrin hydrochlorid, 10 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 20 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 50 mg / 1 balení.

- paracetamol, 750 mg / 1 sáček (5 g)
- kofein, 30 mg / 1 sáček (5 g)
- feniramin maleát, 20 mg / 1 sáček (5 g)
- fenylefrin hydrochlorid, 10 mg / 1 sáček (5 g)

- paracetamol, 325 mg / 1 balení.
- fenylefrin hydrochlorid, 10 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 20 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 50 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 25 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 200 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 25 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 200 mg / 1 balení.

- paracetamol, 750 mg / 1 balení.
- fenylefrin hydrochlorid, 10 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 60 mg / 1 balení.

- paracetamol - 325 mg / 1 balení.
- feniramin maleát - 20 mg / 1 balení.
- fenylefrin hydrochlorid - 10 mg / 1 balení.

- paracetamol, 360 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 300 mg / 1 balení.
- monohydrát glukonátu vápenatého, 100 mg / 1 balení.
- rimantadin hydrochlorid, 50 mg / 1 balení.
- rutosid (ve formě trihydrátu), 20 mg / 1 balení.
- loratadin, 3 mg / 1 balení.

- paracetamol - 650 mg / 1 tab.
- chlorfenamin maleát - 4 mg / 1 tab.
- fenylefrin hydrochlorid - 10 mg / 1 tab.

- fenylefrin hydrochlorid - 25 mg / 1 uzávěr.
- chlorfenamin (chlorfeniramin) maleát - 8 mg / 1 uzávěr.
- paracetamol - 200 mg / 1 uzávěr.

- paracetamol - 500 mg / 1 tab.
- kofein - 25 mg / 1 tab.
- fenylefrin hydrochlorid - 5 mg / 1 tab.
- terpinhydrát - 20 mg / 1 tab.
- kyselina askorbová * - 38 mg / 1 tab. * kyselina askorbová potažená ethylcelulózou (1,2%); toto množství zahrnuje přebytek 8 mg k udržení množství kyseliny askorbové v rámci stanovených limitů po celou dobu použitelnosti.

Rinza - oficiální návod k použití

Mechanismus účinku

Farmakologický účinek, farmakodynamika přípravku Rinza, je jasně uveden v pokynech, které jsou připojeny ke každému léku

Před použitím léku je velmi důležité si jej pečlivě přečíst, abyste pochopili účinek léku a objasnili přítomnost kontraindikací, které neumožňují použití tohoto léku k zamýšlenému účelu.

Rinza je kombinovaný lék, což znamená, že obsahuje řadu účinných látek, z nichž každá má zvláštní účinek na tělo.

Mechanismus účinku léku je založen na následujícím:

  1. Paracetamol patří do kategorie nesteroidních protizánětlivých látek, což mu umožňuje rychle se vyrovnat s ukazateli zvýšené tělesné teploty, čímž se dostanou k fyziologické normě (toho je dosaženo působením na termoregulační centrum umístěné v mozku). Kromě toho tato složka snižuje závažnost zánětlivých procesů a také zmírňuje bolest nahromaděnou v hlavě, kloubech a svalech..
  2. Fenylefrin je látka z řady alfa-adrenergních agonistů, která má účinek ve směru vazokonstrikce, což umožňuje snížit závažnost edému nosní sliznice, usnadnit dýchání a snížit množství hlenu.
  3. Chlorfenamin má schopnost blokovat receptory histaminu, což může snížit závažnost alergických reakcí ve formě svědění, zarudnutí očí, kůže, nadměrného slzení, kýchání.
  4. Kofein je látka, která stimuluje činnost centrálního nervového systému, díky čemuž jsou výrazně sníženy projevy intoxikace, jako je únava, slabost, ospalost a snížený výkon (duševní, fyzický). Je třeba poznamenat, že tato složka snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který by měl být vzat v úvahu při jejich kombinovaném užívání..

Pokyn k přípravku neobsahuje informace o procesech distribuce účinných látek tělními tkáněmi, metabolických procesech, odstraňování složek mimo lidské tělo. Je možné poznamenat, že paracetamol prochází absorpčními procesy ve středních částech střeva, navíc se rychle kombinuje s bílkovinami krve. Jeho maximální koncentrace v krvi je dosažena do hodiny po požití. Je třeba si uvědomit, že tato látka snadno překonává placentární hematoencefalické bariéry, takže užívání přípravku Rinza během těhotenství je zakázáno..

Příznaky předávkování

Podle pokynů pro léčivý přípravek "Rinza" je předávkování tohoto léku ve všech formách uvolňování ve většině případů způsobeno přítomností paracetamolu ve složení a zpravidla se vyskytuje po podání této látky ve vysokých dávkách. Z možných projevů předávkování je třeba poznamenat prodloužení protrombinového času, zvýšení funkcí jaterních transamináz, hepatonekrózu, bledost kůže, dyspeptické příznaky, anorexii. Pokud máte podezření na předávkování, musíte se neprodleně poradit s odborníkem. Jako léčba se obvykle doporučuje výplach žaludku s dalším příjmem sorbentu. Následně je také předepsána symptomatická léčba, včetně zavedení methioninu po 8-9 hodinách a po 12 hodinách - acetylcysteinu..

Výše jsme uvedli seznam indikací pro použití přípravku Rinza. Dále se podívejme na některá doporučení.

Návod k použití

Způsob podání a dávky přípravku Rinza jsou jasně definovány v pokynech připojených k léčbě. Lékař, který pacienta vyšetřoval, může navíc poradit Rinze, kolikrát denně pít..

Jak se tablety Rinza používají?

  1. Rinza pít před nebo po jídle? Navzdory skutečnosti, že některé léky se užívají před jídlem, je lepší pít tento lék po jídle, takže škodlivý účinek farmaceutických složek na gastrointestinální sliznici bude nižší.
  2. Tablety není nutné žvýkat, polykají se celé a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.
  3. Pro dospělé i děti, které dosáhly věku patnácti let, je jedna dávka 1 tableta.
  4. Četnost denního příjmu je 4 (neměli byste vypít více než 4 tablety denně).
  5. Průběh terapie je 5 dní.

Před použitím léku je velmi důležité přečíst si pokyny obsahující speciální pokyny, které je třeba při takovéto medikamentózní terapii dodržovat. https://www.youtube.com/embed/aBjdxsPlTm0

  • odmítnutí po dobu léčby alkoholem, prášky na spaní, léky snižujícími úzkost;
  • zákaz řízení a práce se složitými mechanismy z důvodu vysoké pravděpodobnosti snížení rychlosti reakcí.

Není dovoleno překročit terapeutickou dávku léku doporučenou lékařem nebo instrukcí. Pokud člověk vypije velké množství přípravku Rinza, do jeho těla se dostane příliš mnoho paracetamolu, což může způsobit nepříjemné následky..

  • blanšírování kůže;
  • nevolnost;
  • poruchy chuti k jídlu;
  • zvýšený počet jaterních krvinek;
  • poruchy procesu srážení krve.

Pokud se objeví příznaky předávkování, je důležité včas zorganizovat poskytnutí první pomoci, včetně:

  • výplach žaludku;
  • užívání střevních sorbentů;
  • vyhledat lékařskou pomoc.

Obzvláště závažné případy předávkování mohou vyžadovat podání speciálních antidot, methioninu, pokud neuplynulo 9 hodin, karbocisteinu (více než 12 hodin po konzumaci).

Farmakologické vlastnosti

Rinza má antipyretický, analgetický, psychostimulační, antihistaminový a proti městnající účinek (snižuje otoky).

Farmakodynamika

Paracetamol poskytuje antipyretické a analgetické účinky přípravku Rinza. Pomáhá eliminovat horečku a také zmírňuje bolesti hlavy, bolesti způsobené akutními respiračními virovými infekcemi, bolesti v krku, zádech, kloubech.

Paracetamol je inhibitorem enzymů cyklooxygenázy-1 a cyklooxygenázy-2, snižuje produkci prostaglandinů a ovlivňuje centrum termoregulace nervového systému. V zanícených tkáních je látka blokována specifickými enzymy, proto je inaktivace COX-1 a COX-2 v nich nevýznamná. To vysvětluje slabý protizánětlivý účinek paracetamolu. Úspěšně však inhibuje produkci prostaglandinů v buňkách nervového systému, a proto snižuje zvýšenou tělesnou teplotu, aniž by ovlivňoval její normální parametry. Látka neovlivňuje žaludeční sliznici, na rozdíl od jiných NSAID. Užívání paracetamolu v terapeutických dávkách nemění průběh procesů metabolismu vody a elektrolytů a dalších typů metabolismu.

Fenylefrin je α1-adrenomimetikum, které pomáhá snižovat lumen cév, což vám umožňuje eliminovat otoky a hyperemii sliznice nosohltanu, nosu a vedlejších nosních dutin.

Chlorfenamin patří k blokátorům histaminu H.1-receptory a je charakterizován antialergickým účinkem vyjádřeným v eliminaci exsudativních projevů, snížením otoku a hyperemií sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin, snížením závažnosti svědění krku, nosu a očí.

Kofein stimuluje nervový systém, snižuje pocity únavy a ospalosti a zvyšuje fyzickou a duševní výkonnost. Sloučenina zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a urychluje jeho nástup.

Farmakokinetika

Farmakokinetický profil přípravku Rinza v současné době není k dispozici. Je však známo, že paracetamol se rychle vstřebává ze středních částí gastrointestinálního traktu a intenzivně se váže na plazmatické proteiny. Jeho maximální koncentrace v krevní plazmě je dosažena přibližně 1 hodinu po požití. Paracetamol také prochází hematoencefalickou a placentární bariérou.

Indikace pro použití tablet Rinza

Přípravek Rinza je předepsán k symptomatické léčbě nachlazení, akutních respiračních virových infekcí a chřipky doprovázených horečnatými a bolestivými syndromy.

Kontraindikace

Lék Rinza by neměl být používán k léčbě bez konzultace s lékařem, protože má působivý seznam kontraindikací.

Rinz tablety jsou kontraindikovány:

  • Se závažnou aterosklerózou koronárních tepen;
  • S arteriální hypertenzí (s těžkým průběhem);
  • S diabetes mellitus (s těžkým průběhem);
  • Při užívání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;
  • Při současném podávání léků, které obsahují stejné složky jako v přípravku Rinza;
  • Během těhotenství;
  • Během kojení;
  • U dětí do 15 let;
  • Se zvýšenou citlivostí na složky léčiva.

Lék vyžaduje pečlivé použití, pokud pacient trpí:

  • arteriální hypertenze,
  • hypertyreóza,
  • feochromocytom,
  • diabetes mellitus,
  • bronchiální astma,
  • chronická obstrukční plicní nemoc,
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy,
  • onemocnění krve,
  • vrozená hyperbilirubinemie;
  • selhání jater a / nebo ledvin,
  • glaukom s uzavřeným úhlem,
  • hyperplazie prostaty.

Analogy Rinzovy drogy

  1. Ibuklin.
  2. Adjikold.
  3. Grippoflu navíc na nachlazení a chřipku.
  4. Daleron C junior.
  5. Gripand.
  6. Gripex.
  7. Trigan D.
  8. Neoflu 750.
  9. Gevadal.
  10. Adjikold Hotmix.
  11. Coffeedon.
  12. Tylenol na nachlazení.
  13. Fastorik plus.
  14. Mexavit.
  15. Dolaren.
  16. AntiFlu děti.
  17. GrippoFlu na nachlazení a chřipku.
  18. Pentaflucin denně.
  19. Codelmixt.
  20. TeraFlu.
  21. Bez chladu.
  22. Kodein + paracetamol.
  23. Migréna.
  24. Rinikold HotMix.
  25. Flustop.
  26. Andrews Answehr.
  27. Paracetamol Extra pro děti.
  28. Fastorik.
  29. Influnet.
  30. Femizol.
  31. Novalgin.
  32. další.
  33. Vicks Active Symptomax.
  34. Solpadein.
  35. Toff plus.
  36. Efferalgan s vitamínem C..
  37. Karty Dolospa.
  38. Brustan.
  39. Maxicold Reno.
  40. Grippostad.
  41. Apap S Plus.
  42. Mulsinex.
  43. Gripand HotActive.
  44. Coldact Flu Plus.
  45. Padewix.
  46. Stopgripan.
  47. Flucomp.
  48. Saridon.
  49. Migrenol.
  50. Hayrumat.
  51. Coldrex.
  52. Panadein.
  53. Febriset.
  54. Nachlazení.
  55. AntiFlu.
  56. Kaffetin.
  57. Flucoldin.
  58. Flucoldex.
  59. Pentaflucin.
  60. Panadol Extra.
  61. Panoxen.
  62. Fervex.
  63. Paracodamol.
  64. Rinzasip s vitamínem C..
  65. Rinikold.
  66. Influblock.
  67. Antigrippin.
  68. Rinzasip.
  69. Paracetamol Extra.
  70. Průchod forte.
  71. Dětský tylenol na nachlazení.
  72. Plivalgin.
  73. Strimol plus.
  74. AnGriCaps maxima.
  75. Lemsip.
  76. Pentalgin.
  77. Maxicold.
  78. Stopgripan forte.
  79. Daleron C..

Rinza nebo Teraflu - což je lepší?

Rinza má vyšší obsah paracetamolu než Teraflu a ten je také bez kofeinu. Očekávaný terapeutický účinek při užívání přípravku Rinza je proto vyšší než při užívání přípravku Theraflu. Je však třeba mít na paměti, že vyšší obsah účinných látek zvyšuje riziko nežádoucích účinků..

Návod k použití Rinza

Složení

Jedna tableta přípravku Rinza obsahuje 30 mg kofeinu, 500 mg paracetamolu, 10 mg fenylefrin hydrochloridu a 2 mg chlorfenamin maleátu.

Kofein je přírodní psychostimulant, který se nachází v mnoha rozšířených nápojích - káva, čaj, cola. V těle kofein stimuluje centrální nervový systém, takže je obsažen v lécích na bolesti hlavy a migrény..

Paracetamol je dobře známá látka používaná v lécích ke snížení tělesné teploty, v kombinaci s protimrazovými léky. Fenylefrin hydrochlorid má vazokonstrikční účinek a chlorfenamin maleát má antihistaminový účinek. Společně rychle zmírňují příznaky chřipky a nachlazení a zmírňují stav nemocných.

Tablety používají jako pomocné složky kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, mastek a karmínové barvivo Ponso 4R..

Jeden sáček s práškem pro děti obsahuje 100 mg kyseliny askorbové, 280 mg paracetamolu a 10 mg feniramin maleátu. Jak víte, kyselina askorbová je zdrojem vitaminu C a feniramin maleát je antialergikum..

Dále přidejte do dětského prášku:

  • přírodní barvivo a příchuť;
  • sacharóza a sladidlo aspartam jako aroma, protože kyselina askorbová je velmi kyselá;
  • citrát hořečnatý, který podporuje buněčnou energii.

Prášek pro přípravu horkého nápoje pro děti starší 15 let má jiné složení: obsahuje kofein, je obohacen o vitamín C a odpovídající příchutě a sladidla. Nápoj pro dospělé vyrobený z jediného sáčku navíc obsahuje mnohem více paracetamolu - 750 mg.

Prášek

Pokud jde o lék ve formě prášku "Rinzasip", měl by se užívat s velkým množstvím vody nebo jiné tekutiny 1-2 hodiny po jídle. Při přípravě roztoků je třeba obsah sáčku nalít horkou vodou a důkladně promíchat, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby lze do roztoku přidat cukr nebo med. Dospělým a dospívajícím po 15 letech je předepsán 1 sáček léků 3-4krát denně

Je důležité dodržet interval mezi nanášením prášku, který je 4–6 hodin. Maximální dávka jsou 4 sáčky denně, doba podávání je 5 dní

Pokud nebudete dodržovat kontraindikace přípravku "Rinza" v prášku nebo tabletách, mohou se u vás objevit extrémně negativní příznaky.

Účinnost přípravku Rinza

Složky přípravku Rinza mají pozitivní účinek v boji proti všem nachlazením. Hlavní věcí je nevynechat okamžik, kdy se nemoc teprve začíná rozvíjet. Podívejme se blíže na účinek pilulek na tělo pacienta:

  • Když začne chřipka, objeví se bolesti svalů, krku a hlava začne bolet. Když se tyto příznaky objeví, doporučuje se pít paracetamol. Kromě toho by dávka léku měla být v rozmezí: 500-1000 mg. Tablety společnosti Rinza obvykle obsahují 500 mg této látky. Jedna tableta stačí k úlevě od nepohodlí.
  • Viry, bakterie mají obecně negativní účinek, otravují tělo pacienta. Výsledkem je, že se člověk rychle unaví, ztrácí sílu, cítí celkovou nevolnost. Kofein pomáhá při řešení těchto problémů. Díky němu pacient cítí osvěžující účinek, dochází k obnovení síly.
  • Kofein má také močopudný účinek. Pacient proto musí vypít co nejvíce vody. To pomáhá vymyt škodlivé bakterie a snížit teplotu. A vazodilatační účinek kofeinu vám umožňuje eliminovat nepohodlí v nosohltanu.
  • Další složka - fenylefrin - slouží k odstranění rýmy, ucpání nosu. Působí přímo na cévy, snižuje otoky horních cest dýchacích. Pomůže v krátké době vyrovnat se s nachlazením, které ještě nezačalo. Druhý den budete volně dýchat.
  • Feniramin (chlorfenamin) je antialergická složka. Když začne nachlazení, hormon, jako je histamin, začne přenášet impuls, čímž zhorší vývoj onemocnění. Chlorfenamin působí jako protijed na histamin. Blokuje jeho akci. Zabraňuje rozvoji alergických reakcí ve formě otoku, vyrážky na pokožce, svědění, podráždění sliznic a dalších. Tato látka eliminuje otoky, stahuje krevní cévy, kapiláry, zabraňuje tvorbě slizničních sekrecí, brání rozvoji rýmy, bolesti v krku.


Jak zmírnit příznaky nachlazení pomocí rinzy?

Rinza obsahuje optimální dávky uvedených složek, a proto úspěšně odstraňuje všechny projevy prvních příznaků chřipky, akutních respiračních infekcí, ARVI. Nebo spíše: ucpaný nos, bolest v krku, bolesti hlavy, horečka, slabost atd. Užívání drogy má příznivý účinek na člověka, pomáhá obnovit jeho sílu v krátkém období a nevypadne z pracovního procesu. Je lepší okamžitě zastavit onemocnění v krátké době, než se léčit po dlouhou dobu, a koupit si mnohem dražší lékové formy.

Analogy

Existuje mnoho léků analogů Rinza, které mají stejné aktivní složky. Mechanismus účinku těchto léků je navíc často stejný. Zvažte některé z běžných náhražek:

  1. Ajikold (Indie) - tablety, které stojí asi 120 rublů za balení deseti. Tento lék je určen k boji proti nepříjemným vnějším projevům nachlazení ve formě bolestí různých lokalizací, vysoké horečky, kašle a rýmy..
  2. Glycodin (Indie) - je sirup (50, 100 ml) v hodnotě od 116 rublů, což je kombinovaný antitusikum. Často se předepisuje v pooperačním období k odstranění kašle. S pomocí léku se účinně snižují příznaky akutní rýmy, zánětu vedlejších nosních dutin, laryngitidy, faryngitidy, bronchitidy. Kontraindikace jsou nesnášenlivost složek léčiva, bronchiální astma, respirační selhání, věk do dvou let.
  3. Coldkur Plus - tablety (Indie). Indikace k předepisování léku jsou příznaky nachlazení. Zvláštní pozornost si zaslouží bolesti hlavy, kašel, rýma, hyperémie, podráždění horních cest dýchacích. Dětem ve věku 7-12 let se doporučuje užívat polovinu tablety třikrát až čtyřikrát denně, dospělí - jednu tabletu. Doba léčby - ne více než pět dní.
  4. Neogrip je přípravek na tablety (Indie), který stojí asi 155 rublů za 10 ks. Droga se používá jako kombinované antipyretikum na nachlazení, analgetikum na bolesti hlavy, myalgie, neuralgie.

Kontraindikace

Existují absolutní a relativní kontraindikace pro léky "Rinza", "Rinzasip" a "Rinzasip-děti".

Dětský prášek se tedy nepoužívá k léčbě dětí mladších 6 let, stejně jako v případě, že dítě má individuální citlivost na jednu nebo více složek léčiva. Užívání přípravku „Rinza“ je zakázáno dětmi, které mají závažné poruchy funkce jater a ledvin. Rinzasip Kids se navíc nepodává dětem s určitými krevními chorobami.

Relativní kontraindikace zahrnují:

  • diabetes mellitus - kvůli obsahu sacharózy, fruktózy, sladidel v přípravku;
  • žaludeční nebo duodenální vřed;
  • některá onemocnění jater;
  • užívání léků, které mohou nepříznivě ovlivnit funkci léku.

Léky "Rinza" a "Rinzasip" schválené pro použití od 15 let se nepodávají dětem s diabetes mellitus, vysokým krevním tlakem

S opatrností je lék předepisován dětem trpícím bronchiálním astmatem, některými krevními chorobami, selháním ledvin

Kontraindikace pro použití

Za jakých podmínek byste neměli užívat Rinzu? Hodnocení zákazníků uvádí, že jejich stav se výrazně zhoršuje, pokud byl lék použit za přítomnosti:

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • těžké formy aterosklerózy cév srdce;
  • pyloroduodenální obstrukce;
  • arteriální hypertenze v těžké formě;
  • bronchiální astma;
  • závažné formy srdečního selhání, včetně poruch srdečního rytmu;
  • Dubin-Johnsonův syndrom;
  • těžké formy selhání jater a ledvin;
  • feochromocytomy;
  • vrozené zvýšení obsahu bilirubinu v krvi;
  • diabetes mellitus;
  • chronické plicní onemocnění s obstrukčními příznaky;
  • nespavost;
  • hyperfunkce štítné žlázy;
  • závislost na alkoholu;
  • nemoci krve;
  • glaukom a zvýšený nitrooční tlak;
  • pokles počtu leukocytů v krvi a hemoglobinu;
  • hyperplazie prostaty s obtížným močením;
  • mladší 15 let;
  • epilepsie a křečové stavy;
  • těhotenství a kojení;
  • přecitlivělost na deriváty xanthinu ("Theofylin", "Theobromin").

Je třeba také poznamenat, že toto činidlo se nesmí používat současně s beta blokátory, antidepresivy a inhibitory monoaminooxidázy..

Vedlejší efekty

Ve většině případů je lék pacienty dobře snášen. Nežádoucí účinky jsou vzácné a obvykle jsou spojeny s dlouhodobým podáváním léku v nadměrných dávkách. Seznam vedlejších účinků, které Rinza přináší, je nicméně poměrně rozsáhlý. Tyto zahrnují:

  1. Poruchy trávicího traktu - bolest žaludku, pálení žáhy, zvýšené slinění, zvracení, nevolnost, špatná chuť k jídlu, řídká stolice, zácpa, hepatonekróza.
  2. Poruchy činnosti kardiovaskulárního systému - bradykardie, dušnost, palpitace, narušený rytmus, bolest srdce, vysoký krevní tlak.
  3. Porucha metabolismu - hypoglykémie.
  4. Neurologické poruchy - bolest hlavy, úzkost, podrážděnost, slabost, podrážděnost, dyskineze, deprese, křečové stavy, kóma, tinnitus.
  5. Duševní poruchy - halucinace.
  6. Z hematopoetického systému - neutropenie, anémie, pancytopenie, trombocytopenie, agranulocytóza, leukopenie.
  7. Poruchy urogenitálního systému - dysurie, nefritida, potíže s močením, renální kolika.
  8. Problémy v práci orgánů zraku - rozšířené zornice, suché oči, zvýšený nitrooční tlak, narušení akomodace.
  9. Alergické reakce - kožní vyrážka, kopřivka, svědění, Quinckeho edém, anafylaktický šok.
  10. Poruchy dýchacího systému - bronchospazmus.

Pokud se objeví nežádoucí účinky, měli byste okamžitě přestat užívat přípravek Rinza a konzultovat s lékařem změnu léku.

Kontraindikace Rinza

Pokud používáte Rinza volně prodejné, jak již bylo zmíněno dříve, musíte si nejprve prostudovat pokyny, zjistit, zda máte některá onemocnění uvedená v seznamu kontraindikací, a teprve poté začít tablety užívat.

  1. Nelze použít lék na cukrovku.
  2. Kontraindikací pro užívání tablet a prášků Rinz je ateroskleróza..
  3. Odmítněte užívat lék na arteriální portální hypertenzi.
  4. Alergické reakce na Rinzovy složky jsou důvodem pro odmítnutí tohoto léku.
  5. Nepoužívejte přípravek Rinza k léčbě nachlazení těhotných žen, kojících matek, dětí mladších patnácti let a alkoholiků..


Kontraindikace - příprava přípravku Rinza

Pod dohledem ošetřujícího lékaře je lék předepsán, pokud:

Pacient má onemocnění trávicího traktu (kolitida, gastritida, vředy atd.).
Pacient má chronické formy respiračních patologií: astma, bronchitida, obstrukční plicní nemoc, emfyzém.
Na nemoci, jako jsou: epilepsie, glaukom, anémie, dehydratace, onemocnění ledvin, nadledviny a další.
Buďte opatrní v případě onemocnění jater, žlučníku.

Vedlejší účinek

Užívání tablet Rinza může vést k rozvoji nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů, které zahrnují:

  1. Respirační systém - křeč hladkých svalů stěn průdušek s jejich zúžením (bronchospazmus).
  2. Nervový systém - poruchy spánku (špatné usínání), zvýšená excitabilita, závratě.
  3. Kardiovaskulární systém - zvýšená srdeční frekvence (tachykardie), zvýšený krevní tlak.
  4. Orgán vidění - zvýšený nitrooční tlak, akomodační paréza, mydriáza (rozšířené zornice).
  5. Močový systém - vývoj ledvinové koliky, zánět ledvinové tkáně (intersticiální nefritida).
  6. Krev a červená kostní dřeň - snížený počet krevních destiček (trombocytopenie), počet granulocytů (granulocytopenie) na jednotku objemu krve, anémie (anémie).
  7. Trávicí systém - sucho v ústech, nevolnost, občasné zvracení, bolesti žaludku (horní části břicha), toxické účinky na játra.
  8. Alergické reakce - vyrážka, svědění kůže, reakce ve formě kopřivky (kopřivka), edém tkáně s převládající lokalizací v obličeji a zevních genitáliích (angioedém Quincke).

Vývoj negativních reakcí je základem pro ukončení užívání tablet Rinza a pro vyhledání lékařské pomoci..

Analogy Rinza

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Rinz podle složení a indikací k použití. Seznam levných analogů a můžete také porovnat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější alternativa k Rinz: Paracetamol
  • Rinzův nejoblíbenější analog: Antigrippin
  • Klasifikace ATC: Paracetamol v kombinaci s jinými léky (kromě psychotropních)
  • Aktivní složky / složení: kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Paracetamol paracetamol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
3 rblUAH 1
2Paracetamol MS Paracetamol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
4. RUB--
3Paracetamol-UBF Paracetamol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
5. RUB--
4Cefekon D paracetamol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
20 RUB17 UAH
PětParacetamol-Altpharm paracetamol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
30 rublů--

Při výpočtu nákladů na levné analogy Rinz byla zohledněna minimální cena, která byla uvedena v cenících poskytovaných lékárnami

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Antigrippin kyselina askorbová, paracetamol, chlorfenamin
Analogové složení a indikace
94 rbl46 UAH
2Paracetamol paracetamol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
3 rblUAH 1
3Ajikold paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, chlorfenamin maleát, kofein
Analogové složení a indikace
90 rbl--
4Trialgin paracetamol, kofein, chlorfenamin maleát
Analogové složení a indikace
154 rbl--
PětEfferalgan paracetamol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
50 rbl5 UAH

Tento seznam analogů léků je založen na statistikách nejžádanějších léků.

Všechny analogy Rinz

Kompoziční analogy a indikace pro použití

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Antigrippin kyselina askorbová, paracetamol, chlorfenamin94 rbl46 UAH
Antigrippin pro děti--68 UAH
Anticataral paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--8 UAH
AntiFlu113 rbl10 UAH
Vicks Active Symptomax paracetamol, fenylefrin120 rblUAH 2
Vicks Active Symptomax Plus guaifenesin, paracetamol, fenylefrin223 rbl12 UAH
Gripex--25 UAH
Gripex zahajuje kofein, paracetamol, fenylefrin--48 UAH
Gripex horká kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin--79 UAH
Gripex hotactive max kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin--79 UAH
Grippocitron--5 UAH
Daleron Cold 3 dextromethorfan, paracetamol, pseudoefedrin----
Kyselina askorbová Daleron C, paracetamol--109 UAH
Daleron c junior kyselina askorbová, paracetamol--111 UAH
Nolgripp----
Kofetinový kodein, kofein, paracetamol, propyfenazon85 rbl39 UAH
Chladná chřipka plus paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin88 rbl--
Kyselina askorbová Coldrex, kofein, paracetamol, terpinhydrát, fenylefrin87 rbl9 UAH
Kofan--16 UAH
Kofan Instant----
Milistan Multisymptomatický dextrometorfan, paracetamol, chlorfenamin, cetirizin--52 UAH
Novalgin kofein, paracetamol, propyfenazon114 rbl21 UAH
Panadol Extra kofein, paracetamol--19. UAH
Rinza hotsip--37 UAH
Rinzasip kofein, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát131 rbl371 UAH
Saridon Kofein, Propyfenazon, Paracetamol227 rbl--
Solpadein kodein, kofein, paracetamol71 rblUAH 3
Taylol Hot Dětské balení paracetamol, chlorfeniramin maleát, hydrochlorid pseudoefedrinu----
Tylol Hot Pack paracetamol, chlorfeniramin maleát, pseudoefedrin HCl--100 UAH
Tilol Hot-D Packet paracetamol, chlorfeniramin maleát, hydrochlorid pseudoefedrinu----
Tamipul ibuprofen, kofein, paracetamol--42 UAH
Teraflu paracetamol, fenylefrin, feniramin31. RUB11 UAH
Teraflu na chřipku a nachlazení s citrónovou příchutí kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin, feniramin----
Theraflu na chřipku a nachlazení navíc paracetamol, fenylefrin, feniramin33 rbl--
Teraflu extra citronová příchuť paracetamol, fenylefrin, feniramin--14 UAH
Teraflu extratab hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát100 RUB--
Amicitron Forte bez cukru paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, feniramin maleát, kyselina askorbová--90 UAH
Trigan-d Paracetamol, Dicycloverine40 rbl--
Kyselina askorbová Pharmacitron, paracetamol, fenylefrin, feniramin--9 UAH
Fervex Kyselina askorbová, paracetamol, feniramin maleát39 rbl13 UAH
Fervex pro dospělé kyselinu askorbovou, paracetamol, feniramin--86 UAH
Fervex pro děti, kyselina askorbová, paracetamol, feniramin224 rbl124 UAH
Flukold kofein, paracetamol, fenylpropanolamin, chlorfenamin--9 UAH
Helpex anticold dx dextrometorfan, kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--10 UAH
Citramon Extra kofein, paracetamol--12 UAH
Unispaz drotaverin, kodein, paracetamol53 rbl200 UAH
Antiflu Kids kyselina askorbová, paracetamol, chlorfenamin maleát113 rbl10 UAH
Bol-běžel diklofenak, paracetamol--UAH 1
Gripgo kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--8 UAH
Grippostad C kyselina askorbová, kofein, paracetamol, chlorfenamin107 rblUAH 29
Grippocitron Kids--5 UAH
Coldrex MaxFlu kyselina askorbová, fenylefrin, paracetamol171 rbl19. UAH
Coldrex Hotrem Lemon Kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin161 rbl11 UAH
Combigrippa kafr, mentol, methyl salicylát, terpentýn, thymol, eukalyptus--18 UAH
Combigripp Dexa dextrometorfan, kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--21 UAH
Combigripp Hot Sip paracetamol, fenylefrin, cetirizin--52 UAH
Flukold N kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--9 UAH
Helppex--9 UAH
Efferalgan s vitamínem C.--44 UAH
Bol-Run Neo kofein, paracetamol--UAH 1
Bol-Run Premium Kofein, Paracetamol, Propyfenazon--7 UAH
Vicks Active Medinite dextrometorfan, doxylamin, paracetamol--6 UAH
Vocacept kofein, paracetamol, fenylefrin, feniramin--12 UAH
Vocacept Hot Sip kyselina askorbová, kofein, paracetamol, fenylefrin, feniramin----
Gripout kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--UAH 1
Gripout Baby Citrát sodný, Paracetamol, Fenylefrin, Chlorfenamin----
Gripex Aktivní kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--25 UAH
Gripex Active Max dextrometorfan, kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--31. UAH
Griposan kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin465 rbl--
Griposan Plus dextrometorfan, kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin----
Griposan Horký paracetamol, fenylefrin, cetirizin----
Chřipka-N kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin----
Grippomed kyselina askorbová, kofein, paracetamol, chlorfenamin--24 UAH
Grippocitron Kids Citronová kyselina askorbová, paracetamol, chlorfenamin--5 UAH
Grippocitron Kids Oranžová kyselina askorbová, paracetamol, chlorfenamin--5 UAH
Grippocitron Forte kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin, feniramin--10 UAH
Grippocitron horký citron kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin, feniramin--9 UAH
Grippocitron horká oranžová kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin, feniramin--48 UAH
Grippflu kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--12 UAH
Diclo-P diklofenak, paracetamol----
Dolaren diklofenak, paracetamol--8 UAH
Gripout Extra----
Caffetin Coldmax paracetamol, fenylefrin149 rbl--
Kofetin SK kofein, paracetamol, propyfenazon--61 UAH
Cold-N kofein, paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin----
Coldrex mentol aktivní kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin--116 UAH
Coldrex Hotrem med a citronová kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin--83 her
Coldrex Maxgrip lesní plody kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin--83 her
Coldrex Maxgrip citronová kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin362 rbl12 UAH
Coldrex Night dextrometorfan, paracetamol, promethazin----
Coldrex Junior Hotrem kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin--161 UAH
Bez kofeinu, paracetamolu, fenylefrinu, chlorfenaminu--21 UAH
Kofan Bosnalak kofein, paracetamol, propyfenazon--16 UAH
Lecadol Plus C kyselina askorbová, paracetamol----
Lemsip Lemon paracetamol, fenylefrin----
Lemsip Max citron paracetamol, fenylefrin----
Kyselina askorbová Maxicold Rino, paracetamol, fenylefrin, feniramin50 rbl193 UAH
Milistan Sinus paracetamol, cetirizin----
Padevix dextrometorfan, paracetamol6950 rub26 UAH
Panadol Extra Advance kofein, paracetamol----
Paracode kodein, paracetamol--14 UAH
Paralen horký nápoj paracetamol, fenylefrin----
Paralen Extra kofein, paracetamol----
Kyselina askorbová parafex, paracetamol, fenylefrin, feniramin----
Parkod Mírný kodein, paracetamol----
Penta-Next Drotaverin, kofein, naproxen, paracetamol, feniramin----
Rinza Hotseep s vitamínem C s kyselinou askorbovou s příchutí pomeranče, kofein, paracetamol, fenylefrin, feniramin----
Rinza Hotseep s vitaminem C s kyselinou askorbovou s příchutí citronu, kofein, paracetamol, fenylefrin, feniramin----
Rinza Hotseep s vitaminem C příchuť černého rybízu kyselina askorbová, kofein, paracetamol, fenylefrin, feniramin----
Amicitron bez cukru paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, feniramin maleát, kyselina askorbová--11 UAH
Solpadein Aktivní kofein, paracetamol--UAH 3
Solpalgin kodein, kofein, paracetamol--18 UAH
Spasgo dicycloverin, paracetamol--16 UAH
Tailolfen Horký paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin--13 UAH
Tetramol ibuprofen, kofein, paracetamol--51 UAH
Kyselina askorbová Pharmacitron Forte, paracetamol, fenylefrin, feniramin--12 UAH
Fervex pro dospělé bez cukru, kyseliny askorbové, paracetamolu, feniraminu--86 UAH
Fervex pro dospělé s malinovou příchutí kyselina askorbová, paracetamol, feniramin--120 UAH
Flucoldex kofein, paracetamol, fenylpropanolamin, chlorfenamin----
Helpex Anticold čaj paracetamol, fenylefrin, cetirizin--11 UAH
Hitflu kofein, paracetamol, fenylpropanolamin, chlorfenamin----
Účinek chřipky paracetamol, fenylefrin, chlorfenamin----
Axagripp--UAH 28
Apap----
Apap S Plus----
Astracitron--8 UAH
Amicitron paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, feniramin maleát, kyselina askorbová--11 UAH
Amicitron Forte paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, feniramin maleát, kyselina askorbová--11 UAH
Gripout Hotmix----
Radikold----
Kofetinový studený hydrochlorid pseudoefedrinu, hydrobromid dextromethorfanu, kyselina askorbová, paracetamol139 rbl--
Gripomed--19. UAH
Ajikold paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, chlorfenamin maleát, kofein90 rbl--
Ajikold Hotmix paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, kyselina askorbová207 rbl--
Fastorik----
Aydrink paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu--60 UAH
Efferalgan Dětský paracetamol106 rbl--
Multigrip paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, feniramin maleát, kyselina askorbová--16 UAH
Multigrip Aktivní paracetamol, hydrochlorid fenylefrinu, feniramin maleát, kyselina askorbová--16 UAH
Migrenol paracetamol, kofein125 rbl217 UAH
Avirol paracetamol, remanatadin hydrochlorid, loratadin, kyselina askorbová, rutin, uhličitan vápenatý----
Grippomix paracetamol, rimantadin hydrochlorid, kyselina askorbová, cetirizin dihydrochlorid, uhličitan vápenatý----
Grippomix s paracetamolem fruktózy, rimantadin-hydrochloridem, kyselinou askorbovou, cetirizin-dihydrochloridem, uhličitanem vápenatým----
Orvikold paracetamol, feniramin maleát, fenylefrin hydrochlorid----
Orvis Chřipka paracetamol, kyselina askorbová, feniramin maleát139 rbl--
Trialgin paracetamol, kofein, chlorfenamin maleát154 rbl--
Pharmavex paracetamol, kyselina askorbová, dextrometorfan hydrobromid----
Negrinpin paracetamol, feniramin maleát, kyselina askorbová----
Trimol paracetamol, kofein, propyfenazon----
Amicitron Plus paracetamol, guaifenesin, hydrochlorid fenylefrinu--86 UAH
Teraflu extra hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát45 rbl14 UAH
Coldrex Hotrem kyselina askorbová, fenylefrin, paracetamol113 rbl--
Rinsasip pro děti Feniramin, kyselina askorbová, paracetamol279 rbl--
Nachlazení Kyselina askorbová, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol83 rbl--
Coldact s vitaminem C Kyselina askorbová, fenylefrin hydrochlorid, paracetamol, chlorfenamin maleát164 rbl--
Coldrex Junior horký nápoj kyselina askorbová, fenylefrin hydrochlorid, paracetamol310 rbl--
Kofetin Lehký kofein, propyfenazon, paracetamol85 rbl--
RiniCold Hotmix kofein, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát105 rbl--
Unispaz N Paracetamol, hydrochlorid drotaverinu53 rbl--
Migrenol PM kofein, paracetamol125 rbl--
AntiGrippin pro děti Kyselina askorbová, paracetamol, chlorfenamin maleát363 rbl--
Hvězdička chřipka kyselina askorbová, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát46 RUB--
Paracetamol EXTRA pro děti Kyselina askorbová, paracetamol----
Stopgripan kyselina askorbová, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát160 rbl--
Stopgripan forte Kyselina askorbová, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát210 rbl--
Flucoldex-N kofein, paracetamol, chlorfenamin97 rbl--
Dolospa Paracetamol, Dicycloverine47 rbl--
GrippoFlu Kyselina askorbová, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, feniramin maleát77 rbl--

Výše uvedený seznam analogů léčiv, který označuje Rinzovy náhražky, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se v indikacích pro použití.

Analogy podle indikace a způsobu aplikace

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Rankof paracetamol, chlorfenamin maleát, kofein, fenylefrin hydrochlorid92 rbl300 UAH
Grippostad91 rbl10 UAH
Efferalgan paracetamol50 rbl5 UAH
Panadol paracetamol33 rblUAH 2
Panadol Baby paracetamol66 rbl30 UAH
Perfalgan paracetamol1166 rbl--
Rapidol paracetamol--23. UAH
Cefekon D paracetamol20 RUB17 UAH
Infulgan paracetamol--13 UAH
Grippostad horký nápoj paracetamol----
Ifimol paracetamol1990 rbl24 UAH
Panadol Solubl paracetamol--UAH 2
Panadol Advance paracetamol----
Paralen paracetamol----
Paralen Baby paracetamol----
Paramax paracetamol--21 UAH
Paracetamol paracetamol3 rblUAH 1
Paracetamol Dětský paracetamol--14 UAH
Paracetamol pro děti paracetamol--12 UAH
Paracetamol Farco paracetamol----
Paracetamol-Vishfa paracetamol--12 UAH
Paracetamol-Darnitsa paracetamol--UAH 2
Piaron paracetamol--9 UAH
Apap Light----
Paracetamol-Altpharm paracetamol30 rublů--
Strimol----
Mexalen paracetamol----
Medipirin paracetamol----
Sanidol paracetamol----
Cifekon D Paracetamol----
Panadol dětský paracetamol54 rbl--
Paracetamol pro děti Paracetamol57 rbl--
Paracetamol MS Paracetamol4. RUB--
Paracetamol-UBF Paracetamol5. RUB--
Gevadal Paracetamol v kombinaci s psycholeptiky----
Rinikold kofein, hydrochlorid fenylefrinu, paracetamol, chlorfenamin maleát83 rbl--
Sedalgin-Neo kodein, kofein, metamizol sodný, paracetamol, fenobarbital227 rbl--
Toff plus dextromethorfan hydrobromid, fenylefrin hydrochlorid, paracetamol, chlorfenamin maleát124 rbl--
Migrenol Extra kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol156 rbl--
Migréna kofein, paracetamol78 rbl200 UAH
Solpadein rychlý kofein, paracetamol71 rbl--
Rinsasip s vitaminem C kofein, feniramin, kyselina askorbová, fenylefrin, paracetamol164 rbl--
Citramon-ExtraCap kofein, kyselina acetylsalicylová, paracetamol51 rbl--

Různé složení se může shodovat v indikaci a způsobu aplikace

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Aspirin5. RUB5 UAH
Upsarin Oopsa kyselina acetylsalicylová153 rbl5 UAH
Acecardol Kyselina acetylsalicylová17 rbl--
Asaphen--UAH 28
Asprovit--27 UAH
Kyselina acetylsalicylová Kyselina acetylsalicylová3 rblUAH 1
Kyselina trombopol-acetylsalicylová23 rbl200 UAH
Kyselina acetylsalicylová Farmaceutická kyselina acetylsalicylová----
Aspirin Express kyselina acetylsalicylová156 rbl--
Upsarin kyselina acetylsalicylová153 rbl--
Acelysin--22 UAH
Alka-seltzer Kyselina acetylsalicylová, kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný267 rbl20 UAH
Alka-primární kyselina acetylsalicylová, kyselina aminooctová93 rblUAH 29
Aspirin-C255 rbl46 UAH
Copacil kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol--6 UAH
Kyselina acetylsalicylová Pharmadol, kofein, paracetamol--4 UAH
Citramon3 rblUAH 2
Askofen-Extra--UAH 2
Euro Citramon kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol--26 UAH
Kyselina citramon B acetylsalicylová, kofein, paracetamol--UAH 2
Citramon Forte kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol--UAH 3
Askofen25 RUBUAH 1
Tomapirin S----
Citropac--UAH 3
Kyselina migralgin acetylsalicylová, kofein, paracetamol----
Upsarin Oopsa s kyselinou askorbovou, kyselinou acetylsalicylovou--36 UAH
Kyselina citramonová maxi, kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol--UAH 3
Citramon Nová kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol--4 UAH
Kyselina citramon U acetylsalicylová, kofein, paracetamol--UAH 2
Kyselina citramon-darnitsa acetylsalicylová, kofein, paracetamol--4 UAH
Kyselina citramon-M acetylsalicylová, kofein, paracetamol--UAH 2
Kyselina citramon-F acetylsalicylová, kofein, paracetamol--UAH 2
Citramon-F Forte kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol--16 UAH
Kyselina citropac-darinza acetylsalicylová, kofein, paracetamol----
Excedrin, kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol100 RUB280 UAH
Askopar--UAH 3
Askofen-L--UAH 1
Asprovit C.--27 UAH
Antigrippin-Orvi Neo askorbová kyselina, chlorfenamin, paracetamol----
Kyselina aquacitramonacetylsalicylová, paracetamol, kofein135 rbl--
Kofitsil-Plus kyselina acetylsalicylová, paracetamol, kofein7 rub--
Citramarin, kyselina acetylsalicylová, paracetamol, kofein90 rbl--
Trombital Forte kyselina acetylsalicylová, hydroxid hořečnatý80 rbl300 UAH
Fapirin C kyselina acetylsalicylová, kyselina askorbová----
Kyselina aspirin-C askorbová, kyselina acetylsalicylová224 rbl--
Citrapac kofein, kyselina askorbová, kyselina acetylsalicylová, paracetamol30 rublů--
Zorex ráno kyselina acetylsalicylová----
Cefecon N kofein, naproxen, salicylamid67 rbl24 UAH
Kyselina askofen-P acetylsalicylová, paracetamol, kofein22 rbl61 UAH
Citramon P kofein, kyselina acetylsalicylová, paracetamol3 rbl--
Kyselina acetylsalicylová s citramonem, paracetamol, kofein----
Citramon-Lect kyselina acetylsalicylová, paracetamol, kofein17 rbl--
Analgin Metamizol sodný6. RUBUAH 2
Analgin-Darnitsa metamizol sodný--4 UAH
Analgin pro děti--8 UAH
Analgin-Ultra metamizol sodný36 rbl--
Baralgin M metamizol sodný120 rbl305 UAH
Analgin-Solofarm analgin----
Analgin-ExtraCap Metamizol sodný45 rbl--
Analgin-UBF metamizol sodný----
Analgin-chinin Metamizol sodný, chinin64 rbl--
Andipal sodný metamizol, fenobarbital, bendazol, hydrochlorid papaverinu9 rbl13 UAH
Baralgetas sodná sůl metamizolu, pitofenon, fenpiveriniumbromid--68 UAH
Revalgin Pitofenon hydrochlorid, Metamizol, Fenpiverinium Bromid81 rbl13 UAH
Spazgan sodná sůl metamizolu, pitofenon, fenpiveriniumbromid50 rbl126 UAH
Spazmil-m metamizol sodný, pitofenon, fenpiveriniumbromid--15 UAH
Analdim--9 UAH
Cofalgin kofein, sodná sůl metamizolu--7 UAH
Realgin metamizol sodný, pitofenon, fenpiveriniumbromid--17 UAH
Renalgan-Biolek sodná sůl metamizolu, pitofenon, fenpiveriniumbromid--49 UAH
Spazmadol metamizol sodný, pitofenon, fenpiveriniumbromid--21 UAH
Spazmoblok metamizol sodný, pitofenon, fenpiveriniumbromid57 rbl--
Andipal-Neo--8 UAH
Andipal Forte--13 UAH
Andipal-V--14 UAH
Benamil-M----
Plenalgin----
Trinalgin monohydrát metamizolu sodného, ​​hydrochlorid pitofenonu, fenpiveriniumbromid89 rbl--
Pentalgin kofein, naproxen, paracetamol, hydrochlorid drotaverinu, feniramin maleát40 rbl9 UAH
Sedal-M kodein, kofein, sodná sůl metamizolu, paracetamol, fenobarbital229 rbl35 UAH
Sedalgin104 rbl15 UAH
Tempalgin metamizol sodný, tempidon59 rbl16 UAH
Piralgin kofein, kodein, naproxen, sodná sůl metamizolu, fenobarbital82 rbl--
Pyatirchatka--13 UAH
Sedalgin Plus kofein, sodná sůl metamizolu, thiamin119 rbl15 UAH
Pentalgin IC kodein, kofein, metamizol sodný, paracetamol, fenobarbital--9 UAH
Pentalgin FS Extra kodein, kofein, sodná sůl metamizolu, paracetamol, fenobarbital--10 UAH
Pentalgin-ICN kodein, kofein, sodná sůl metamizolu, paracetamol, fenobarbital--17 UAH
Pentalgin-FS kodein, kofein, metamizol sodný, paracetamol, fenobarbital--9 UAH
Pentaferu IC kodein, kofein, sodná sůl metamizolu, paracetamol, fenobarbital----
Tetralgin kodein, kofein, sodná sůl metamizolu, fenobarbital7 rub--
Andipal Avexima metamizol sodný, fenobarbital, bendazol, hydrochlorid papaverinu32 rbl--
Pentalgin-N kofein, kodein, naproxen, metamizol sodný, fenobarbital----
Pentalgin-ICN kofein, kodein, metamizol sodný, fenobarbital, paracetamol141 rbl--
Pentaced kodein, kofein, paracetamol, propyfenazon, fenobarbital--14 UAH
Detoxopyrol kombinace mnoha účinných látek----
Spigelon Gelsemium sempervirens, Melilotus Officialis, Thuja occidentalis, Natrium carbonicum, Spigelia anthelmia, Atropa belladonna, Acidum silicicum, Brionia309 rbl--
Acupan Nefopam----
Nefopam nefopam1238 rbl247 UAH
Acupan-Biocodex hydrochlorid nefopamu1488 rbl--
Katadolon flupirtin485 rbl58 UAH
Catadolon retarduje flupirtin--164 UAH
Catadolon Forte flupirtin maleát814 rbl--
Flugesický flupirtin--52 UAH
Ardalon Flupirtina maleát----
Nolodatak Flupirtin256 rbl--
Neurodolon flupirtin229 rbl--

Jak najít levný analog nákladného léku ?

Chcete-li najít levný analog k léku, generikum nebo synonymum, doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Identické aktivní složky léčiva naznačují, že léčivo je synonymem léčiva, jeho farmaceutického ekvivalentu nebo farmaceutické alternativy. Neměli bychom však zapomínat na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na rady lékařů, samoléčba může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku vždy poraďte se svým lékařem.

Cena Rinza

Na níže uvedených webových stránkách najdete ceny přípravku Rinza a informujte se o dostupnosti v nedaleké lékárně

Pokyn Rinza

Složení

Tablety 1 karta.
účinné látky: kofein 30 mg; paracetamol 500 mg; fenylefrin hydrochlorid 10 mg; chlorfenamin maleát 2 mg
pomocné látky: koloidní oxid křemičitý; kukuřičný škrob; kukuřičný škrob (pro 20% pasty); povidon (K30); methylparahydroxybenzoát sodný; stearan hořečnatý; mastek; sodná sůl karboxymethylovaného škrobu (typ A); karmínové barvivo (Ponso 4R)

farmaceutický účinek

Psychostimulant, anti-městnavý, antihistaminikum, analgetikum, antipyretikum.

Kombinovaná droga. Paracetamol má antipyretický a analgetický účinek - snižuje bolestivý syndrom pozorovaný při nachlazení (bolest v krku, bolesti hlavy, svalů a kloubů), snižuje horečku. Fenylefrin má vazokonstrikční účinek - snižuje otoky a hyperemii sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin. Chlorfenamin má antialergický účinek - eliminuje svědění očí, nosu a krku, otoky a hyperemii sliznic nosní dutiny, nosohltanu a vedlejších nosních dutin, snižuje exsudativní projevy. Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, což vede ke snížení únavy a ospalosti, ke zvýšení duševní a fyzické výkonnosti.

Indikace

Symptomatická léčba nachlazení, ARVI, vč. chřipka (febrilní syndrom, bolestivý syndrom, výtok z nosu).

Kontraindikace

  • těžká ateroskleróza koronárních tepen;
  • arteriální hypertenze (těžký průběh);
  • diabetes mellitus (těžký průběh);
  • přecitlivělost na paracetamol a další složky, které tvoří lék;
  • užívání jiných léků obsahujících látky, které jsou součástí přípravku Rinza®;
  • současné užívání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • dětský věk (do 15 let).

S opatrností: arteriální hypertenze; hypertyreóza; feochromocytom; cukrovka; bronchiální astma; chronická obstrukční plicní nemoc; nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; nemoci krve; vrozená hyperbilirubinemie (Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor syndrom); selhání jater a / nebo ledvin; glaukom s uzavřeným úhlem; hyperplazie prostaty.

Vedlejší efekty

Alergické reakce (včetně kožní vyrážky, svědění, kopřivky, angioedému), závratě, poruchy spánku, podrážděnost, mydriáza; zvýšený krevní tlak, tachykardie; nevolnost, zvracení, bolest v nadbřišku; suchá ústa; zadržování moči; paréza akomodace, zvýšený nitrooční tlak; anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinemie, pancytopenie; hepatotoxický účinek, nefrotoxicita (renální kolika, glukosurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza); bronchiální obstrukce.

Interakce

Zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, etanolu.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, deriváty fenothiazinu - zvyšují riziko zadržování moči, sucho v ústech, zácpa.

GCS zvyšují riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léků.

Ethanol zvyšuje sedativní účinek antihistaminik.

Chlorfenamin současně s inhibitory MAO, furazolidon může vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperpyrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrinu, současné podávání halothanu zvyšuje riziko ventrikulární arytmie.

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, což zase zvyšuje alfa-adrenomimetickou aktivitu fenylefrinu.

Při současném podávání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů se zvyšuje riziko rozvoje hepatotoxického účinku paracetamolu..

Způsob podání a dávkování

Uvnitř. Děti starší 15 let a dospělí - 1 stůl. 3-4krát denně. Maximální denní dávka jsou 4 tablety. Průběh léčby není delší než 5 dní.

Předávkovat

Je to zpravidla způsobeno paracetamolem, projevuje se po užití více než 10-15 g.

Příznaky: možná bledost kůže, anorexie, nevolnost, zvracení; hepatonekróza; zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšená PT.

V případě příznaků předávkování je naléhavě nutné vyhledat lékaře.

Léčba: výplach žaludku s následným jmenováním aktivního uhlí; symptomatická léčba, podávání methioninu 8-9 hodin po předávkování a acetylcystein - o 12 hodin později.

speciální instrukce

Během léčby byste se měli zdržet užívání alkoholu, prášků na spaní a anxiolytik (trankvilizérů).

Neužívejte současně s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Vliv na schopnost řídit vozidla a pohánět pracovní mechanismy. Během léčebného období je nutné upustit od řízení vozidel a dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.