"Paracetamol": složení a podrobný popis léku

  • Bronchitida

Před 45 minutami jsem dal 1 tabletu dětského paracetamolu, teplota klesla pouze o 0,2 stupně (z 38 na 37,8)

Komentáře uživatelů

38,1 manžel vypil 1 t před HODINAMI a navíc spal... měříme také 38

38,1 manžel vypil 1 t před HODINAMI a navíc spal... měříme také 38

Dívky dnes užívaly paracetamol ve 3 hodiny ráno, může to ještě fungovat ?

Dívky dnes užívaly paracetamol ve 3 hodiny ráno, může to ještě fungovat?

Odstránil bolest a je to

8 hodin maximálně s největší pravděpodobností, rozhodně ne více

Asi před půl hodinou jsem měl teplotu 38,2 a nyní je 38,9, vypil jsem 2 tablety paracetamolu.?

Asi před půl hodinou jsem měl teplotu 38,2 a nyní je 38,9, vypil jsem 2 tablety paracetamolu.?

srazí teplotu do hodiny

Pak jsem viděl jeho bolest v hlavě, 15-20 minut, nevím o náladě, pravděpodobně půl hodiny

asi hodinu můžete stále pít aspirin za výhodnou cenu

za hodinu. ale pokud je virus zachycen, pak paracetamol nemusí stačit!

Kolik je tvé dítě?

asi hodinu, i když nám vůbec nepomohl

Možná to vůbec nepomůže ((Obvykle o hodinu později to dávají znovu, pokud to nepomůže.

ve skutečnosti sestřelen brzy, ale pilulka funguje po 20-30 minutách

Po očkování máme teplotu, řekl doktor po 38 letech, aby sestřelil

imunita začne fungovat až po 38 letech, ale je to na vás

Ano, všichni lékaři říkají jinak, nevíte, komu poslouchat ((

i my v nemocnici po 38 letech doporučujeme sestřelit, ale nyní se takovému léku namísto podpory imunitního systému doporučuje sestřelit a léčit dítě drogami. protože jinak by lékaři neměli prakticky co léčit. Stále jsem své dceři dával 1krát jen antibiotikum a 2krát v noci snížil tempo, abych mohl klidně spát, a pak si myslím, že by to udělali, kdyby to nebylo pro dítě nadměrným vzrušením rodičů

Ano, abych byl upřímný, měl jsem vůbec paniku, nikdy jsme ještě nebyli nemocní a nikdy jsme neměli teplotu. Takže jsem byl naprosto nepřipravený

Máte pravdu, po očkování musíte sestřelit. Po 38 letech, pokud se zvedne, bude těžké ho srazit, může to prudce přerůst v křeče. Lepší 3 dny po očkování podávejte ibufen nebo nurofen třikrát denně. Moje dítě je obtížné tolerovat očkování, už jsem se naučil

křeče a propad mohou být. obecně mi doktor řekl, že to není nebezpečné a s věkem odchází. ale vypadá to děsivě, souhlasím

No, ubohé děti.

lékař nám ​​poradil svíčky, působí rychleji, můžete je otřít octovou vodou, také hodně pomáhá, neustále je otírejte, dokud neochladne a nebojte se je svléknout

souhlasit. nebo vodka. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NEPOUŽÍVEJTE oblast srdce z hrudníku a zad.

Když paracetamol začne fungovat

Paracetamol je antipyretikum a mírné protizánětlivé činidlo. Tento článek je věnován jeho podrobnému popisu, od vzhledu po kontraindikace paracetamolu a jak dlouho funguje.

Funkce, co pomáhá, kdo může a kdo nemůže být použit.

  1. Uvolněte formu a složení
  2. farmaceutický účinek
  3. Popis a vlastnosti léčiva
  4. Indikace pro použití
  5. Kontraindikace
  6. Způsob podání a dávkování
  7. Doba, po které paracetamol začne působit, a doba působení
  8. Aplikace během těhotenství a kojení
  9. Vedlejší efekty
  10. Zvláštní pokyny a použití s ​​jinými léky
  11. Předávkovat
  12. Výstup

Uvolněte formu a složení

Existují 4 formy uvolňování léku, včetně sirupů a suspenzí:

  • kulaté tablety, ploché válcové (6 nebo 10 kusů);
  • sirup;
  • suspenze;
  • svíčky

Složení každé formy léku:

  • 1 tableta: aktivní složka: základní - 200 nebo 500 mg; Pomocné složky: laktóza, kyselina stearová, bramborový škrob, želatina.
  • 1 svíčka: účinná látka: hlavní - 100 mg; Pomocné složky: základ tuhého tuku.
  • 5 ml sirupu: aktivní složka: zásaditá - 24 mg; Pomocné složky: voda, benzoan sodný, aromatické přísady, riboflavin, ethylalkohol, propylenglykol, trisubstituovaný citrát sodný, kyselina citrónová, sorbitol, cukr.
  • 5 ml suspenze: aktivní složka: zásaditá - 120 mg; Pomocné složky: voda, pomerančová nebo jahodová příchuť, sorbitol, glycerin, sacharóza, propylenglykol, nipagin, xanthanová guma, Avicel RC-591.

farmaceutický účinek

Mechanismus účinku je založen na potlačení syntézy prostaglandinů - sloučenin vznikajících během zánětu. Paracetamol má analgetický účinek působením na neurony centrálního nervového systému.

Popis a vlastnosti léčiva

Látky paracetamolu se vstřebávají do krevního oběhu v gastrointestinálním traktu a šíří se do všech tělesných tekutin, s výjimkou míchy a tukových tkání. Vylučuje se močí. 5% se zobrazí beze změny.

Indikace pro použití

Silné bolesti hlavy a bolesti zubů, v zádech a kloubech, během menstruace, migréna, bolesti při úrazech a popáleninách, vysoká horečka, částečně se zánětlivými procesy (s angínou, pneumonií a sinusitidou).

Je třeba poznamenat, že zvláštností paracetamolu je to, že působí jako analgetikum, ale neodstraňuje příčiny onemocnění, ale pouze zmírňuje jeho příznaky ovlivněním nervového systému. Proto v případě zánětu bude mít paracetamol minimální účinek..

Důležité! Paracetamol nemusí vždy způsobit vysokou horečku. Pak musíte vzít další antipyretické léky..

Kontraindikace

Nelze použít v následujících případech:

  1. přítomnost individuální nesnášenlivosti ke složení léku;
  2. nemoc jater;
  3. zhoršená funkce ledvin;
  4. Krevní nemoci

Jak to udělat správně, funkce aplikace.

Způsob podání a dávkování

Paracetamol by měl být užíván v množství 500 až 1 000 mg pro dospělé a děti starší 12 let, denní dávka by neměla být vyšší než 4 000 mg.

Dávka léku pro děti se počítá individuálně a závisí na hmotnosti dítěte, přičemž je třeba vzít v úvahu, kolik paracetamolu působí.

Časový interval mezi užitím léku by neměl přesáhnout 4 hodiny. Toto pravidlo platí pro všechny formy léčby..

Paracetamol se navíc nedoporučuje déle než 3 dny, pokud lékař neurčí jinak..

Při absenci nezbytného účinku na tělo po maximální době užívání léku je nutné se poradit s lékařem.

Doba, po které paracetamol začne působit, a doba působení

Začněme tím, jak moc agent začne jednat a jak rychle se vylučuje z těla.

Rychle se vylučuje z těla, což minimalizuje jeho negativní účinek na tělo.

Lék působí na dospělé i na děti, půl hodiny po aplikaci se vylučuje po 4-4,5 hodinách.

Antipyretický a analgetický účinek trvá ne více než 4 hodiny.

Výjimkou jsou svíčky. Začnou jednat pomaleji, ale jejich trvání je mnohem delší..

Aplikace během těhotenství a kojení

Paracetamol je bezpečný lék. Je povoleno užívat těhotným ženám i kojícím matkám. Před použitím tohoto léku byste se však měli určitě poradit se svým lékařem, aby vybral správnou dávku léku. V takovém případě se vyhnete nepříjemným následkům a lék nijak neovlivní dítě a mléko..

Poznámka! Vzhledem k relativní bezpečnosti lidského těla se tento lék často podává domácím mazlíčkům, zejména kočkám. Je to nepřijatelné. Paracetamol má škodlivý účinek na vnitřní orgány kočky. Pokud se tedy u vašeho mazlíčka vyskytnou zánětlivé procesy, neošetřujte se samy, ale kontaktujte svého veterináře.

Vedlejší efekty

Prakticky žádné vedlejší účinky na tělo. Samozřejmě za předpokladu, že se používá pouze v naléhavých případech s výše uvedenými příznaky. Někdy se však po užití paracetamolu mohou objevit následující nežádoucí účinky: nevolnost, průjem, zvracení, alergie.

Zvláštní pokyny a použití s ​​jinými léky

Paracetamol by neměl být používán s léky, které obsahují stejné látky, protože by to vedlo k předávkování.

Také pokud je lék užíván déle než týden, může mít negativní vliv na hodnoty krve a jater..

Při dlouhodobém užívání je proto nutné sledovat jeho účinek na tělo pod dohledem lékaře..

Předávkovat

Je nutné kontrolovat příjem léku, protože jeho použití ve velkém množství silně ovlivňuje vnitřní orgány, zejména játra a ledviny, a také ovlivňuje regulaci teploty a srážení krve.

Výstup

Paracetamol je cenově dostupný a prakticky neškodný lék, který musí být obsažen v každé lékárničce.

Kolik paracetamolu účinkuje?

Publikováno adminem 02.12.2019

Tablety Irbit chemicko-farmaceutická rostlina Paracetamol 0,5 g - recenze

Jako matka často nemocného dítěte jsem čelila problému vysoké horečky a zeptala se sama sebe, jaké pilulky lze dítěti podávat na horečku a je pro děti možný paracetamol v tabletách?

Víte, když účinek antipyretika skončil příliš rychle a teplota opět poklesla z rozsahu, přes noc, za den, byla dítěti vypita celá dávka Nurofenu povolená podle pokynů a není jasné, co dělat... Musel jsem zavolat sanitku, pokud mi bylo známo, dali injekci paracetamolem a difenhydraminem. Pak jsem dospěl k závěru, že je lepší střídat antipyretika, která mají různé účinné látky, protože každá má maximální denní dávku, kterou nelze překročit, ale pokud použijete dvě drogy, můžete mít dvě zbraně v boji proti vysoké horečce u dítěte.

Ө Paracetamol od tohoto výrobce se prodává v papírovém obalu bez pokynů. Tablety jsou bílé „podložky“ se zkosením uprostřed, bez skořápky, bez chuti.

Ө Cena od 4 do 17 rublů 500 mg. 10 tablet, doba použitelnosti 3 roky!

Ө Paracetamol pro děti dávkování v tabletách při teplotě.

U dětí od 9 do 12 let je maximální denní dávka 2 g..

U dětí od 3 do 6 let je maximální denní dávka 1–2 g paracetamolu v dávce 60 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte ve 3–4 dávkách.

Frekvence aplikace - 4krát denně s intervalem nejméně 4 hodiny. Maximální doba léčby je 3 dny.

Udělal jsem si poznámku pro sebe, spočítal jsem vše předem, protože když je teplota dítěte vysoká, je obtížné rychle zjistit, kolik paracetamolu by mělo být podáno a po jaké době, ale v soupravě nejsou žádné pokyny k použití.

Pokud je tedy hmotnost dítěte 25 kg, může mu být najednou podáno 375 mg., 26 kg. - 390 mg, 27 kg. - 405 mg., 28 kg. - 420 mg., 29 kg. - 435 mg, 30 kg. - 450 mg. Současně ne více než 4krát denně a ne méně než 4 až 6 hodin.

Tablets Tablety paracetamolu po jídle nebo před jídlem?

Tabletu paracetamolu je třeba užívat po jídle a zapít velkým množstvím vody.

Je lepší nedávat na lačný žaludek, aby bolelo břicho.

Je bezpodmínečně nutné pít paracetamol alespoň s půl sklenicí vody, nejlépe s větší dávkou, protože na tom závisí jeho účinnost.

Long Jak dlouho tablety paracetamolu začnou působit?

Maximální koncentrace léčiva při perorálním podání je pozorována po 30-40 minutách. Antipyretický účinek nastává za 1,5-2 hodiny. Poločas paracetamolu je 2-4 hodiny.

Samozřejmě, pokud porovnáme paracetamol a nurofen, pak jejich antipyretický účinek přichází rychleji, je výraznější a trvá déle.

Ө Je možné střídat Nurofen a Paracetamol?

Je možné, protože mají různé účinné látky, navíc se je snažím střídat, abych se vyhnul situaci, kterou jsem popsal na začátku přezkumu.

Co je v tabletách paracetamolu?

složení paracetamolu v tabletách Ө Tablety paracetamolu z teploty dětí mohou být staré?

Přecitlivělost, porucha funkce ledvin a jater, diabetes mellitus, onemocnění krve. Neměly by být používány staršími osobami, dětmi do 3 let, ženami během těhotenství a kojení.

Je zřejmé, že omezení od 3 let je způsobeno formou uvolnění, malé dítě nebude spolknout pilulku bez chuti.

Ө Více z mých zkušeností

Když paracetamol nefunguje?

Vyskytly se případy, že paracetamol nefungoval, nebo byl účinek velmi slabý a teplota opět rychle vzrostla. Bylo to ve chvílích intenzivního tepla u dítěte mladšího 40 let ((((

Také jsem se někde setkal s informací, že je velmi důležité vypít pilulku s velkým množstvím vody, na tom závisí účinnost léku..

Když používám paracetamol?

Paracetamol, zejména ve formě tablet, ztrácí suspenzi Nurofenu, ten je vhodnější k použití a působí rychleji a má delší účinek. Ale opakovaně jsem používal paracetamol a snažil jsem se jej střídat s Nurofenem, abych se vyhnul obtížným situacím, jak jsem popsal na začátku recenze: noc, teplota 39,5, není jasné, co dělat... Zároveň jsem se snažil podávat paracetamol během dne, kdy teplota má tendenci stoupat, ne tak vysoká jako v noci a paracetamol je účinnější než ne.

Doporučuji tablety paracetamolu jako pomůcku v boji s vysokou horečkou u dítěte..

Recenze léku, který je schopen chránit před infekcemi - Immunal. Vědecké důkazy o účinnosti a výsledky účinnosti ze zkušeností!

Recenze na olej „Breathe“, přírodní prostředek k prevenci nachlazení.

Recenze Anaferonu. Moje zkušenosti s jeho používáním k léčbě, prevenci akutních respiračních virových infekcí a posilování imunitního systému. Fotografie pokynů k drogám.

Recenze pharyngosept je nejlepší lék na bolest v krku! Testováno na základě našich vlastních zkušeností.

Zpětná vazba na fibrogastroskopii (FGS)

> Když paracetamol začne účinkovat včas

Jak tento lék funguje

Paracetamol (paracetamol) v tabletách začíná působit v těle během jedné minuty po vstupu do gastrointestinálního traktu. Po užití paracetamolu mají pacienti poměrně výrazný antipyretický účinek, malý nebo střední analgetický a protizánětlivý, ale slabý a pouze na úrovni vnímání nervovým systémem.

Antipyretické a analgetické účinky trvají ne déle než 3-4 hodiny.

Čípky s paracetamolem působí pomaleji, ale časem se prodlužují. V této formě paracetamol snižuje teplotu hodinu po umístění čípku, ale může trvat celou noc, což je považováno za výhodu ve srovnání s jinými formami. Tato interpretace léku snižuje negativní účinky na žaludeční sliznici a játra, které mohou podléhat patologickým změnám. Mnoho pediatrů doporučuje používat pro děti v noci svíčky, které zabrání skoku teploty a nenaruší spánek dítěte.

Paracetamol má účinek na lidský mozek, zejména na jeho centra bolesti a termoregulační centra. Zastavuje cyklooxygenázy (enzymy, které způsobují zvýšení teploty) v centrálním nervovém systému a prakticky nemá negativní vliv na žaludeční sliznici. Lék má také velmi slabý protizánětlivý účinek. Proto se nepoužívá pro bolesti se silným zánětem..

Paracetamol je indikován k symptomatické léčbě bolestivého syndromu různého původu mírné až střední intenzity:

  • bolest hlavy;
  • bolest zubů;
  • neuralgie;
  • bolesti zad a kloubů;
  • menstruační bolesti.

Tento léčivý přípravek se vyrábí ve formě tablet, suspenzí, sirupů a také ve formě čípků..

Správný příjem finančních prostředků:

  1. Tablety se užívají vnitřně a zapíjejí se dostatečným množstvím vody (nejméně 100 mm). Pokud vypijete pilulku s teplým mlékem, bude to fungovat rychleji. Neužívejte drogu s čajem a kávou. Tyto dva nápoje obsahují velké množství kofeinu, takže může dojít k narušení metabolismu léčiva v těle. Paracetamol by měl být užíván 1-2 hodiny po jídle, aby byla droga účinnější. Pokud se lék užívá bezprostředně po jídle, jeho absorpce do krve se zpomaluje, respektive se zpomaluje jeho účinek na tělo. Pokud užíváte paracetamol před jídlem, může to vést k problémům s gastrointestinálním traktem. Paracetamol začíná působit asi za minutu, maximálního účinku se dosáhne po 2 hodinách. V některých případech se účinek nemusí dostavit po dobu dvou hodin nebo déle. Důvodem je silné křeče nebo příliš málo tekutiny. Připomeňme, že paracetamol by měl být užíván s velkým množstvím vody - pouze tehdy bude fungovat dostatečně rychle. Pokud ho užijete bez pití, nemusí to fungovat. Jeho dávkování je předepsáno ošetřujícím lékařem. Úplně se vylučuje z těla 6 hodin po poslední dávce léku.
  2. Vzhled paracetamolového sirupu je žlutá viskózní kapalina, sladká s příjemnou chutí a ovocnou vůní. V této formě je lék předepsán dětem od několika měsíců do 6 let, protože pro kojence je obtížné polknout pilulku. Po užití léku jsou aktivní složky absorbovány o 90%, což vede k rychlému výsledku a dítě brzy pocítí úlevu. Účinek léku nastává během minuty. Lék je zcela odstraněn jeden den po posledním použití..
  3. Hlavním rozdílem mezi suspenzí a sirupem je absence alkoholu a nižší obsah cukru. Léčivo je viskózní narůžovělá kapalina s příjemnou ovocnou vůní. Aktivní složkou je zde paracetamol. Pomocnými látkami jsou glycerin, methylparahydroxybenzoát, kapalný sorbitol, xanthanová guma, kyselina citrónová. Suspenzi nebo sirup je třeba nejprve protřepat, poté nalít do odměrky a polknout velkým množstvím vody.
  4. Svíčky. Ve formě čípku od bílé po bílou se smetanou nebo bílou se nažloutlým nádechem, pevného tvaru torpéda. Hlavní látkou je zde paracetamol a pomocnou látkou je pevná mastná báze. Hlavní výhody: žádná barviva, dlouhodobější účinek ve srovnání se sirupy a suspenzí, aplikováno rektálně.

Paracetamol nesnižuje horečku při nízké konstantní teplotě způsobené přetrvávajícími chronickými viry v těle.

V jakých situacích můžete pít paracetamol?

Mnoho lidí užívajících paracetamol ví, jak rychle může mít lék účinek. Návod k použití označuje následující stavy a příznaky, za kterých je vhodné začít užívat tento lék, a to:

  • hypertermie jakékoli etiologie;

Tablety paracetamolu působí velmi rychle, ale za předpokladu, že je k pití dostatečné množství tekutiny a pokud se nepije na plný žaludek. Nejlepší možností je 1-2 hodiny po jídle, což umožní normální absorpci látky a nepoškodí sliznici.

Je třeba poznamenat, že antipyretikum tohoto typu nemůže vždy snížit vysokou teplotu. Poté lékaři doporučují použít další antipyretikum. Okamžitě vyvstává otázka, jak dlouho bude trvat opakování podávání jiného typu antipyretika. Další lék by měl být užíván okamžitě, pokud po minutě nezačne vysoká teplota klesat.

Našli jste chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl Enter

Paracetamol, kolik srazí teplotu

Mnoho lidí užívá paracetamol bez dodržování určitých doporučení odborníků, ale existuje také více bdělých jedinců, kteří se zajímají o otázky, jak dlouho paracetamol působí nebo po jaké době je z těla zcela vyloučen.

Nejlepší možností při eliminaci patologie by byla konzultace s vysoce kvalifikovaným odborníkem, protože samoléčba nepřináší pozitivní výsledek a může vyvolat zhoršení situace nebo rozvoj jiného problému. Paracetamol neodstraňuje příčinu onemocnění, ale pouze dočasně zlepšuje stav, protože má výrazný analgetický účinek, antipyretikum a mírný protizánětlivý účinek..

Mnoho lidí užívajících paracetamol ví, jak rychle může léčba vstoupit v platnost. Návod k použití označuje následující stavy a příznaky, za kterých je vhodné začít užívat tento lék, a to:

  • hypertermie jakékoli etiologie;
  • bolesti svalů a kloubů;
  • bolesti hlavy po fyzické a duševní únavě;
  • migréna;
  • bolesti zubů u dospělých a dětí během kousání zubů;
  • teplota s angínou, pneumonií a sinusitidou, ale pouze se zahrnutím antibakteriálních léků;
  • bolest kloubů.

Jak dlouho paracetamol působí? Jak dlouho trvá zahájení akce?

Paracetamol je jedním z nejoblíbenějších léků v naší zemi. Za nízkou cenu má široké spektrum účinku. Tento léčivý přípravek se často používá jak k léčbě nachlazení u dospělých, tak v pediatrii. Předepisuje se při vysokých teplotách v raných stádiích akutních respiračních virových infekcí, aby se ulevilo od stavu pacienta.

Paracetamol se týká antipyretik. Sám vím, že aby paracetamolová pilulka začala účinkovat, musí uplynout minuta. Totéž platí pro tekuté sirupy na bázi paracetamolu, které dávám dítěti po dobu nejméně 30 minut, a teprve poté si můžete všimnout jeho účinku.

Do hodiny by měl paracetamol fungovat a teplota by měla začít klesat. Pokud uplynula více než hodina a teplota je stále, neklesá, pak paracetamol nefungoval a musíte si vzít další lék, například na základě ibuprofenu.

Léky obsahující paracetamol jsou k dispozici ve formě sirupů, tablet, čípků. Jakýkoli lék, který obsahuje paracetamol, začne působit za minutu. A doba působení paracetamolu je přibližně 2 hodiny.

Paracetamol nepůsobí okamžitě, pouze asi 15 minut po jeho vypití. Po 30 minutách bude jeho účinek již jasně viditelný. V případě, že 30 minut po měření teploty musíte vzít další drogu nebo zavolat sanitku.

Paracetamol začíná snižovat teplotu po 20 minutách, ne dříve, možná po 30 minutách.

Čím vyšší je teplota, tím pomaleji paracetamol začne působit, někteří užijí dvě tablety najednou, pokud je teplota téměř 39, i když je lepší okamžitě užít analginovou tabletu.

Paracetamol je docela populární lék proti bolesti a antipyretikum. Je netoxický, nemá žádný účinek na krvetvorbu a koagulaci a je rovnoměrně distribuován v mozku. Kromě tradičních tablet ve svíčkách se navíc vyrábí paracetamol, což je také výhodné. Paracetamol začne při perorálním podání působit asi za 20–30 minut - o něco déle, při svíčkách o něco dříve.

Paracetamol začíná aktivně fungovat, pouze když je opitý velkým množstvím tekutiny. Pokud to jen polknete, pak to nemusí fungovat vůbec, jak se od něj očekává. Účinná látka se musí v žaludku změnit na tekutou hmotu a poté se do krve vstřebává pouze tato hmota. Proto lék nefunguje dobře při léčbě dětí..

Stále mu můžete pumpovat paracetamolový sirup injekční stříkačkou, ale nemůžete nalít půl sklenice vody potřebné k aktivaci tohoto sirupu, i když jen se skandálem a násilím.

Úplné dosažení výsledku, pokud je přijato správně, nastane za minutu a tři hodiny poté, co se teplota vrátila k normálu, účinek léku zmizí a začne nový útok. 6 hodin po požití se lék úplně vylučuje z těla játry..

Na rozdíl od paracetamolu pomáhají ibuprofen a přípravky s kyselinou acetylsalicylovou tzv. Suché. Proto je reakce těla na ně jasná. Akce je delší, až 6 hodin. Plus dva pro odstranění zbytků účinné látky z těla ledvinami. Pouze 8 hodin.

Aby nedošlo k předávkování a přetížení orgánů, pijí se podle symptomů pokaždé střídavě s paracetamolem a kyselinou acetylsalicylovou. Pokud je teplota velmi vysoká, můžete pít společně: pilulku paracetamolu a pilulku acetylsalicylovou, ale nezneužívejte ji. za jediný den můžete vypít 4 paracetamol a 3 aspirin.

U dítěte paracetamol velmi rychle snižuje teplotu, po 15 minutách jeho účinek již začíná. Manžel, když měl bolesti v krku, užil také paracetamol, ale jeho účinek nastal až po 30 minutách.

Mám v hostelu souseda, který z jakéhokoli důvodu pije paracetamol, přestože má bolavé hrdlo, dokonce i žaludek nebo sople, stále pije paracetamol. Podle něj mohu s jistotou říci, že k působení léku dojde do deseti nebo patnácti minut. Nechám tu následující odpověď, výhody: za prvé léčí všechny nemoci a za druhé rychlost. Nevýhody: závažné poškození jater.

Přípravky, které obsahují ve svém složení paracetamol, začínají mít antipyretický účinek během jedné minuty po požití a pokračují v účinku po dobu 4 hodin.

Paracetamol se zcela vylučuje z těla po 4,5 hodinách a většina se vylučuje ledvinami (asi 98%). Paracetamol také prakticky neovlivňuje žaludeční sliznici, ale to hrálo krutý vtip s těmi, kteří užívají tento lék, protože každý rok se tisíce lidí s předávkováním obracejí na lékaře (existují i ​​smrtelné případy), protože někteří lidé ho pijí bezmyšlenkovitě a výrazně překračují dávku a někdy se mísí s alkoholem.

Teplota mého dítěte začíná klesat po 30-40 minutách. Pokud se tak nestane, ani po hodině, pak stojí za to vyzkoušet jiné antipyretikum, ale ne znovu paracetomol. Například sirup Nurofen velmi dobře pomáhá mému synovi.

Asi po patnácti minutách ucítíte, jak to začalo fungovat. V plné síle se to rozvine za třicet minut. Pokud do 30 minut - hodina nefunguje, můžete již přijmout další opatření.

Jak dlouho trvá, než paracetamol začne fungovat?

Paracetamol je docela populární lék proti bolesti a antipyretikum. Je netoxický, nemá žádný účinek na krvetvorbu a koagulaci a je rovnoměrně distribuován v mozku. Kromě tradičních tablet ve svíčkách se navíc vyrábí paracetamol, což je také výhodné. Paracetamol začne při perorálním podání působit asi za 20–30 minut - o něco déle, při svíčkách o něco dříve.

Mám v hostelu souseda, který z jakéhokoli důvodu pije paracetamol, přestože má bolavé hrdlo, dokonce i žaludek nebo sopel, stále pije paracetamol. Podle něj mohu s jistotou říci, že k působení léku dojde do deseti nebo patnácti minut. Nechám tu následující odpověď, výhody: za prvé léčí všechny nemoci a za druhé rychlost. Nevýhody: silně zasáhne játra.

Pravidelné tablety paracetamolu jsou účinné 1 hodinu po užití. Nejlepší je užívat po jídle a vypít půl sklenice s vodou, aby se tableta rychleji rozpustila v místě s jídlem a byla absorbována tělem. Chcete-li proces urychlit, můžete tabletu rozdrtit a zředit vodou a vypít napodobeninu šumivého vitaminu C, lék se vstřebá a bude působit do 30 minut.

Kontraindikace Paracetamol

Při užívání tohoto léku potřebujete vědět o kontraindikacích, a to:

  • jestliže trpíte alkoholismem;
  • by neměly být podávány dětem mladším 6 let;
  • máte problémy s ledvinami nebo játry;
  • jakékoli krevní onemocnění je charakteristické.

Při častém užívání paracetamolu se nemusí zlepšit, ale naopak zhoršit váš stav, protože nadměrné užívání tohoto léku vede k problémům s játry a ledvinami. Postupem času si všimnete, že tento lék již nefunguje. Poté se s největší pravděpodobností rozhodnete přejít na účinnější drogu, a tím ještě více poškodit své tělo..

Předávkovat

Předávkování nastává, pokud je tento lék užíván více než 10 g / den. U pacientů s alkoholismem je dávka 2,5-4,0 m / den již předávkováním..

Intoxikace probíhá ve 4 fázích:

  1. V první fázi nejsou příznaky kritické: nemoc, nevolnost, pocení, bolest v pravém hypochondriu, ztráta chuti k jídlu. Přibližné trvání - hodiny.
  2. Ve druhé fázi jsou příznaky výraznější: pokles teploty a krevního tlaku, zvracení, poškození ledvin a jater, pankreatitida, křeče. Přibližné trvání 2–3 dny.
  3. Ve třetí fázi je jedním z nejzávažnějších a nejsložitějších příznaků: silné zvracení, nekróza jater, jaterní encefalopatie, která může vést ke kómatu, snížená hladina cukru, vysoká horečka, projev žloutenky, myokardiální dystrofie. Doba trvání je 3-5 dní.
  4. Tato fáze je nejkritičtější: smrt.

V případě otravy byste měli vědět, jak správně poskytnout první pomoc. To vyžaduje:

  • vypláchněte žaludek velkým množstvím vody;
  • nápoj Aktivní uhlí (1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti);
  • pijte projímadlo, aby lék neměl čas vstřebávat se do žaludku a střev;
  • zavolat sanitku.

Nakonec je třeba poznamenat, že paracetamol zřídka způsobuje alergické reakce, docela dobře interaguje s jinými léky. Je však třeba mít na paměti, že tento lék stále neléčí, ale ovlivňuje pouze příznaky..

Odpovědi

Paracetamol po podání začíná působit velmi rychle, maximální koncentrace léčiva v krvi je dosaženo během jedné minuty. Pokud však užijete paracetamol bezprostředně po jídle (bez čekání jednu až dvě hodiny předem), jeho absorpce se zpomalí. Vzhledem k tomu, že paracetamol by neměl být používán více než čtyřikrát denně, je tedy doba od začátku jeho užívání do ukončení působení přibližně šest hodin.

Návod k použití paracetamolu, recenze

maria on 04/01/2016 - 15:13 in Domácí léky

Jedním z nejběžnějších a nejoblíbenějších antipyretik a analgetik je paracetamol. Tento léčivý přípravek se aktivně používá jak v pediatrii, tak k léčbě nachlazení a zánětů u dospělých. Předepisuje se při vysokých teplotách v raných stádiích virových onemocnění, aby se ulehčil stav pacienta. Paracetamol je zařazen na mezinárodní seznam léků životně důležitých pro člověka lékaři všech zemí..

V tomto článku zjistíme podrobněji, co je to za lék, ze kterého pomáhá, jak ho užívat při zvýšených teplotách, po kolika minutách to může používat těhotné a kojící matky, co se stane, když vypijete velmi vysokou dávku léku, je to antibiotikum nebo ne, jeho analogy, vedlejší účinky, jak často jej lze užívat, zvyšuje nebo snižuje krevní tlak, pozitivní a negativní účinky, kolik lék stojí, jak je paracetamol škodlivý a jaké jsou jeho výhody.

Složení paracetamolu, indikace k použití

Paracetamol (latinsky Paracetamolum) je antipyretické, analgetické a protizánětlivé činidlo s takovými fyzikálními vlastnostmi - bílý prášek se smetanovým odstínem, nerozpustný ve vodě, ale vysoce rozpustný v alkoholických tekutinách. Složení (vzorec) zahrnuje chemické prvky C, H, N, O v určitých poměrech. Aktivní složka - paracetamol.

Farmakologická skupina - nenarkotická analgetika.

Uvolňovací forma - v ampulích, tabletách, tobolkách, sirupu, čípcích, suspenzi. Indikace (co se hojí) - používá se na nachlazení, na bolesti hlavy (z hlavy), na prasečí chřipku, na bolesti zubů, na menstruaci, na klouby, na ARVI, na artrózu kolenního kloubu a další nemoci.

Kolik paracetamolu působí na teplotu?

Jak rychle začne působit včas - po 15 - 30 minutách, maximální účinek po 2 hodinách. Dávkování je předepsáno ošetřujícím lékařem.

Při jaké teplotě to nesrazí - s subfebrilní konstantní t-pe, způsobenou zdlouhavými chronickými procesy v těle.

Návod k použití paracetamolu

Návod na použití (abstrakt) je vždy přiložen k léku, když je zakoupen v lékárně. Najít podrobný popis a jeho fotografie pomůže internetu a stránkám Wikipedie. Náklady na léky:

  • Tablety 200 mg č. 10 - od 3 rublů
  • Tablety 500 mg č. 10 - od 3,90 rublů.
  • Dětské svíčky 10 kusů - od 30 rublů
  • Svíčky pro dospělé - od 39
  • Jahodová suspenze - 73 r
  • Sirup - 58 rublů.

Jak pít během těhotenství a kojení?

Na začátku těhotenství (první trimestr), během laktace a během kojení se užívání tohoto přípravku nedoporučuje.

Dětský paracetamolový sirup návod k použití, sirup, čípky, dávkování v tabletách

Jak dát drogu dětem? Správné jmenování může provést pouze dohlížející dítě, pediatr. Farmaceutický průmysl dnes nabízí mnoho forem tohoto léku určeného speciálně pro kojence (baby Panadol) - ochucené sirupy a suspenze, dětské svíčky (dětské svíčky) a tablety, které lze dítěti podávat až rok a poté.

Dávka zubů

Pokud máte silné bolesti zubů, nepotřebujete k zakoupení tohoto léku v lékárně lékařský předpis. Chcete-li zastavit nepříjemný pocit, můžete si vzít 1-2 tablety v jedné dávce až do 500 mg a nezapomeňte kontaktovat svého zubaře.

Kontraindikace, předávkování, příznaky

Kontraindikace - akutní onemocnění ledvin, jater a žaludku, individuální nesnášenlivost, chronický alkoholismus.

Předávkování je charakterizováno závažným poškozením ledvin a jater. Jeho příznaky jsou nevolnost, bledost, bolesti břicha. Následujícího dne může dojít ke kómatu a dokonce ke smrti. Současně s drogou je přísně zakázáno pít alkohol a kocovinu, protože se jedná o fatální neslučitelnost.

Recenze a doporučení lékařů

Odpovědi lékařů na tento lék jsou dobré. V Evropě je však v některých zemích paracetamol zakázán..

Vedlejší účinek - poškození ledvin a jater, řídká stolice, nevolnost a další negativní důsledky.

Analogy léků

Analogy léku - ibuprofen, kyselina acetylsalicylová (aspirin), analgin, no-shpa, suprastin, nurofen, triáda, extratab, citramon a další.