S čím pomáhají tablety ibuprofenu

  • Tracheitida

Ibuprofen je velmi dobře známá droga. Ve formě tablet je předepsán dospělým i dětem. Proto se často můžete setkat s otázkami, jak užívat ibuprofen a od čeho jsou tyto pilulky. Ale i když pochopíte, na která onemocnění je léčba účinná, je třeba si uvědomit, že by ji měl předepisovat lékař.

Tablety ibuprofenu, popis léku

Tablety ibuprofenu mají růžový nebo béžový potah. Mohou obsahovat 200 mg nebo 400 mg účinné látky se stejným názvem, což je derivát kyseliny fenylpropionové. Málo známý fakt pro mnohé je, že je široce používán jako konzervační prostředek, protože má schopnost inhibovat růst bakterií..

Mechanismus účinku léčiva je vysvětlen skutečností, že účinná látka je schopna inhibovat aktivitu určitých enzymů, které se podílejí na produkci prostaglandinů, které jsou mediátory bolesti a hypertermických reakcí těla. Proto je snadné vysvětlit, proč ibuprofen pomáhá.

Droga umožňuje:

  • snížit bolestivý syndrom;
  • nižší tělesná teplota.

Kromě toho má lék protizánětlivé vlastnosti a imunomodulační účinky. Kombinace všech uvedených schopností drogy vysvětluje její široký rozsah použití..

Ibuprofen, ze kterého pomáhá - indikace k použití

Navzdory skutečnosti, že ibuprofen je relativně bezpečný lék, nelze jej použít za přítomnosti kontraindikací, které jsou zdůrazněny v návodu k použití. To hrozí strašnými následky. Pochopení toho, k čemu lze ibuprofen použít, je nutné zabránit jeho předávkování. Může to způsobit vážné vedlejší účinky, které představují ohrožení zdraví a někdy i života..

Ibuprofen pro bolesti hlavy

Ibuprofen je dobrý na bolesti hlavy. Je indikován na migrénu, která se vyznačuje silnými a dlouhodobými bolestivými pocity. V tomto případě musí být lék vypit během několika hodin po nástupu záchvatu. Pokud se bolest znovu zesílí, pak po 5 hodinách musíte pilulku znovu vypít. Toto schéma je považováno za velmi efektivní a ve většině případů pomáhá. S jednou 400mg tabletou navíc můžete rychle zmírnit nepohodlí hlavy způsobené přetížením..

Ibuprofen na bolesti zubů

Ibuprofen je symptomatický. Z tohoto důvodu jej lze použít k bolesti zubů, pouze pokud není možné urgentně konzultovat zubaře. Je důležité si uvědomit, že dávka by neměla překročit 6 tablet denně. Je povoleno zmírnit bolest pomocí léku po dobu nejdéle 5 dnů v řadě. Lék lze použít ke snížení bolesti po extrakci nebo implantaci zubu.

Ibuprofen proti bolesti během menstruace

Ibuprofen je považován za velmi účinný prostředek k úlevě od menstruační bolesti. Je však důležité jeho předávkování zcela eliminovat. První dávka může být 400 mg. Pokud se bolest po nějaké době znovu objeví, je povoleno opakovat příjem každé 4 hodiny. Musíte to však udělat ne déle než tři dny..

Ibuprofen na nachlazení

Všechny vlastnosti léku jsou velmi účinné při nachlazení. Umožňuje vám rychle zmírnit horečku a snížit nepohodlí, což pomáhá stabilizovat stav. Tablety jsou předepsány k léčbě nachlazení u pacientů ve věku od 12 let. Dávkování nemusí vždy odpovídat návodu k použití. Podle uvážení lékaře se může snížit v závislosti na stavu osoby a individuálních charakteristikách organismu. Samozřejmě není možné vyléčit nachlazení pouze ibuprofenem, ale jeho protizánětlivé vlastnosti mohou zvýšit účinek jiných léků, což znamená, že může urychlit zotavení..

Ibuprofen při zvýšené teplotě

Ibuprofen pomáhá při vysoké horečce, která doprovází různé nemoci. Je účinným nástrojem při komplexní terapii mnoha patologií. Používá se na bakteriální a virové infekce, bolesti kloubů a svalů, nachlazení, nemoci ORL, úrazy atd..

Používejte během těhotenství a kojení

Během těhotenství je užívání jakýchkoli léků nežádoucí a ibuprofen není výjimkou. Na druhou stranu však vysoká horečka a bolest představují hrozbu pro plod, proto je třeba takové příznaky odstranit. Vzhledem k tomu, že v prvním semestru jsou vytvořeny všechny vnitřní orgány nenarozeného dítěte, aby se minimalizovalo riziko vrozených anomálií, není lék předepsán k léčbě těhotných žen. Je také kontraindikován ve třetím trimestru, protože může způsobit předčasný porod..

Lék lze užívat pouze ve druhém trimestru, ale mělo by to být provedeno na doporučení lékaře. Je nutné ji odmítnout, pokud existují nějaké kontraindikace nebo individuální nesnášenlivost vůči složkám v jejím složení.

Během laktace může ibuprofen samozřejmě rychle zmírnit různé bolesti a horečku. Mělo by se však pamatovat na to, že je schopen proniknout v určitém množství do mateřského mléka. Je nepravděpodobné, že by to mohlo být pro dítě užitečné, ale na druhou stranu to nebude vážně ohrožovat jeho zdraví..

Pokud nastane situace, kdy se bez ibuprofenu neobejdete, měli byste pilulku užít ihned po krmení. Maximální množství účinné látky přechází do mateřského mléka během několika hodin; poté jeho koncentrace rychle klesá.

Dávkování

Ibuprofen pomáhá úspěšně léčit mnoho nemocí, pokud není překročena dávka předepsaná v návodu k použití. Může být snížena podle doporučení lékaře. Vzhledem k tomu, že léčba má symptomatický účinek, někdy stačí jedna dávka ke stabilizaci stavu..

Pro dospělé

Dávka pro dospělé a dospívající od 12 let je 200 mg a frekvence podávání je 3krát denně. Měli byste dodržovat časový interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny. Při vysoké teplotě nebo silné bolesti je povoleno urychlit působení léku jednorázovým užitím 400 mg ibuprofenu. Abyste vyloučili předávkování, nesmíte užívat více než 1200 mg denně. Doba trvání léčby není delší než 5 dní. Maximální účinek léku lze dosáhnout, pokud se užívá ráno na prázdný žaludek s velkým množstvím vody..

Pro děti

Tablety ibuprofenu mohou být předepsány také dětem ve věku od 6 do 12 let. Standardní režim zahrnuje užívání 4 tablet po 200 mg ne více než 4krát denně. V takovém případě musíte dodržovat 6hodinový interval mezi dávkami. Existují omezení týkající se hmotnosti dítěte. Tablety jsou předepsány, když tělesná hmotnost dítěte přesahuje 20 kg. V tomto případě je denní dávka 30 mg léčiva na 1 kg tělesné hmotnosti..

Kontraindikace

Ibuprofen pomáhá při léčbě mnoha nemocí, má však závažné kontraindikace. Nejprve je nutné odmítnout užívat drogu u lidí s individuální nesnášenlivostí jejích složek. Žádný lék není předepsán pro exacerbaci erozivních a ulcerativních patologií gastrointestinálního traktu a při vysokém krevním tlaku. Nedoporučuje se je léčit, pokud se vyskytnou problémy s krvetvorbou, onemocnění zrakového nervu a poruchy jater a ledvin.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky jsou obvykle spojeny s předávkováním. Jsou velmi nebezpečné a mohou být životu nebezpečné, pokud není poskytnuta kompetentní a včasná pomoc. Nejběžnější negativní reakce jsou z trávicího systému. Projevují se nevolností a zvracením, různými dyspeptickými příznaky, průjmem. Na tomto pozadí se zhoršuje pohoda pacienta..

V závažných případech, pokud nepřestanete užívat, se mohou na sliznici žaludku nebo střev objevit ulcerózní léze, které způsobí krvácení. Zvyšuje se také riziko jaterní dysfunkce a mohou se objevit i nevratné změny ve struktuře orgánu. V případě předávkování se objeví další alergické reakce ve formě vyrážky a svědění na kůži.

Ibuprofen může vyvolat psycho-emoční poruchy. Po užití tablet může pacient pociťovat bolesti hlavy, závratě a nespavost. Na tomto pozadí se rozvíjí emoční nestabilita a podrážděnost. V závažných případech je pozorováno poškození zraku.

Ibuprofen

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Ibuprofen je nesteroidní syntetické léčivo s analgetickými, protizánětlivými a antipyretickými účinky.

farmaceutický účinek

Aktivní složkou léčiva je ibuprofen, derivát kyseliny fenylpropionové.

Ibuprofen je nejúčinnější při zánětlivých bolestech. Antipyretický účinek je velmi podobný kyselině acetylsalicylové. Potlačuje adhezi krevních destiček, zlepšuje mikrocirkulaci a snižuje intenzitu zánětu.

Při externím použití má mast Ibuprofen silný analgetický účinek, snižuje návaly, ranní ztuhlost a otoky.

Droga je zařazena na seznam základních léků Světové zdravotnické organizace, její účinnost a bezpečnost byla studována a klinicky testována.

Formulář vydání

Ibuprofen je dostupný ve formě tablet, suspenze a masti.

  • Tablety ibuprofenu jsou kulaté, hladké, bikonvexní bílé. Jedna tableta obsahuje 200 mg nebo 400 mg účinné látky. Pomocné látky - stearan hořečnatý, mastek, laktóza, bramborový škrob, koloidní oxid křemičitý, povidon 25. 10, 20 a 100 kusů v balení;
  • Potahované tablety s prodlouženým uvolňováním ibuprofenu. Jedna tableta obsahuje 800 mg účinné látky. 7, 14 a 60 kusů v balení;
  • Pastilky. Jedna tableta obsahuje 200 mg účinné látky;
  • Tobolky s prodlouženým uvolňováním. Každá tobolka obsahuje 300 mg účinné látky;
  • Suspenze Ibuprofen pro perorální podání je homogenní, žlutá, s vůní pomeranče. 5 ml suspenze obsahuje 100 mg účinné látky. Vyrábí se v lahvích o objemu 100 ml v lepenkové krabici s odměrkou;
  • 5% krém a gel pro vnější použití.

Indikace pro použití ibuprofenu

Ibuprofen je indikován pro:

  • Symptomatická léčba chřipky a ARVI;
  • Artróza;
  • Psoriatická artritida;
  • Cervikální spondylóza;
  • Barre-Lieuův syndrom;
  • Cervikální migréna;
  • Burzitida;
  • Ankylozující spondylitida;
  • Neuralgická amyotrofie;
  • Myalgie;
  • Nefrotický syndrom;
  • Posturální hypotenze (při užívání antihypertenziv);
  • Horečné stavy různých etymologií;
  • Traumatický zánět měkkých tkání a pohybového aparátu;
  • Syndrom vertebrální arterie;
  • Neuralgie;
  • Tendinitida;
  • Hematomy.

Ibuprofen je také indikován k léčbě podvrtnutí vazivového aparátu, revmatoidní artritidy, radikulitidy a kloubního syndromu (s exacerbací dny).

Jako adjuvans je ibuprofen indikován k použití v:

  • Zápal plic;
  • Pooperační, bolesti zubů a hlavy;
  • Infekční a zánětlivá onemocnění ORL - faryngitida, tonzilitida, rýma, laryngitida, sinusitida;
  • Bronchitida;
  • Panikulitida;
  • Primární dysmenorea;
  • Algodismenorea;
  • Zánětlivé procesy v malé pánvi;
  • Adnexitida.

Kontraindikace

Podle pokynů je ibuprofen kontraindikován:

  • Přecitlivělost na léčivo;
  • Exacerbace žaludečních vředů nebo duodenálních vředů a ulcerózní kolitidy;
  • Nemoci zrakového nervu a poruchy barevného vidění;
  • "Aspirin" astma;
  • Arteriální hypertenze;
  • Scotome;
  • Amblyopia;
  • Těžká renální nebo jaterní dysfunkce, stejně jako jaterní cirhóza s portální hypertenzí;
  • Srdeční selhání;
  • Otok;
  • Hemofilie;
  • Hypokoagulace;
  • Leukopenie;
  • Patologie vestibulárního aparátu;
  • Nedostatek glukózo-6-fosfátdehydrogenázy;
  • III trimestr těhotenství.

Podle pokynů je Ibuprofen předepsán s opatrností, pokud:

  • Chronické srdeční selhání,
  • Souběžná onemocnění jater a ledvin,
  • Enteritida;
  • Ihned po operaci;
  • S dyspeptickými příznaky před zahájením léčby;
  • Zánět žaludku;
  • Kolitida;
  • Děti do 12 let.

Při užívání ibuprofenu je nutné provádět systematické monitorování periferního krevního obrazu a funkce jater a ledvin.

Návod k použití ibuprofenu

Podle pokynů se ibuprofen užívá perorálně po jídle..

Denní dávka léku závisí na nemoci:

  • U osteoartrózy, algodismenorey, psoriatické artritidy a ankylozující spondylartritidy se dospělým předepisuje 400-600 mg 3-4krát denně;
  • U revmatoidní artritidy se užívá zvýšená dávka, 800 mg třikrát denně;
  • Na poranění měkkých tkání a podvrtnutí se používají tablety Ibuprofenu s prodlouženým účinkem - 1600-2400 mg jednou denně, nejlépe před spaním;
  • U syndromu středně silné bolesti užívejte 1 200 mg denně;
  • U febrilního syndromu, který vznikl po imunizaci, se používá 50 mg, v případě potřeby lze podávání opakovat po 6 hodinách, avšak ne více než 100 mg denně.

V případě horečnatých stavů u dětí starších 12 let se dávka ibuprofenu vypočítá ke snížení tělesné teploty:

  • Nad 39,2 stupňů C - 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti denně;
  • Pod 39,2 ° C - 5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti denně.

Ibuprofen pastilky se používají k léčbě ORL chorob rozpuštěním v ústech pod jazykem. Děti starší 12 let a dospělí jsou předepisováni 200-400 mg 2-3krát denně.

Perorální suspenze se obvykle předepisuje dětem. Průměrná jednotlivá dávka užívaná 3krát denně je:

  • 1 až 3 roky - 100 mg;
  • Od 4 do 6 let - 150 mg;
  • 7 až 9 let - 200 mg;
  • 10-12 let - 300 mg.

Zevně naneste gel nebo krém Ibuprofen, naneste a otřete, dokud se úplně neabsorbuje na postiženou oblast 3-4krát denně. Ošetření lze provést do 2-3 týdnů.

Vedlejší efekty

Podle pokynů je Ibuprofen poměrně bezpečný lék a je obvykle dobře snášen. Při aplikaci se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

Trávicí systém: častěji se vyskytují průjem, zvracení, nevolnost, anorexie, epigastrické nepohodlí, erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu; mnohem méně často dysfunkce jater nebo krvácení z gastrointestinálního traktu.

Nervový systém: mohou se objevit bolesti hlavy nebo závratě, poruchy spánku nebo neklid, poruchy zraku.

Oběhový systém: nežádoucí účinky jsou pozorovány pouze při dlouhodobém užívání léku - trombocytopenie, anémie, agranulocytóza.

Močový systém: při dlouhodobém užívání ibuprofenu může dojít k poškození ledvin.

Alergické reakce lze pozorovat jak při užívání léku dovnitř, tak při vnější aplikaci ve formě zarudnutí kůže, kožní vyrážky, Quinckeho edému, pocitu pálení. Bronchospastický syndrom a aseptická meningitida se vyskytují mnohem méně často..

Ibuprofen je kontraindikován ve třetím trimestru těhotenství. Aplikace v I. a II. Trimestru je možná striktně podle indikací lékaře.

Během laktace lze ibuprofen používat v nízkých dávkách proti bolesti a horečce. Vzhledem k tomu, že se léčivo vylučuje do mateřského mléka, je užívání v dávkách nad 800 mg denně kontraindikováno..

Podmínky skladování

Ibuprofen je lék na předpis. Doba použitelnosti - 3 roky.

Ibuprofen

Složení

Tablety: ibuprofen (200/400/500 mg), bramborový škrob, stearát hořečnatý, aerosil, vanilin, včelí vosk, jedlá želatina, barvivo azorubin, hydrogenuhličitan hořečnatý, pšeničná mouka, nízkomolekulární povidon, sacharóza, oxid titaničitý.

V masti a gelu je účinná látka obsažena v koncentraci 50 mg / g, v suspenzi - v koncentraci 20 mg / ml.

Pomocné složky gelu: ibuprofen (50 mg / g), ethanol, propylenglykol, dimexid, karbomer 940, triethanolamin, neroli a levandulový olej, methylparahydroxybenzoát, čištěná voda.

Pomocné složky masti: dimethylsulfoxid, makrogol 400 a 1500.

Čípek ibuprofenu obsahuje 60 mg účinné látky a pevného tuku.

Formulář vydání

  • Ibuprofenová mast 5% (25 g);
  • Tablety ibuprofenu 200 a 400 mg;
  • Ibuprofenový gel 5% (20 a 50 g);
  • čípky Ibuprofen 60 mg;
  • Pediatrická ibuprofenová perorální suspenze (20 mg / ml 100 ml).

ATX kód pro suspenzi, rektální čípky, tablety - M01AE01, pro externí terapii (masti a gel) - M02AA13.

farmaceutický účinek

Protizánětlivé, antipyretické, analgetické.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinky léku jsou způsobeny potlačením biosyntézy Pg inhibicí enzymu COX.

Potlačuje agregaci krevních destiček. Neovlivňuje bílkoviny, které se podílejí na srážení krve. Mírně prodlužuje dobu krvácení.

Při vnější aplikaci má pacient útlum bolesti kloubů v klidu a v pohybu; snížení ranní ztuhlosti, otoků a otoků kloubů, zvýšení pružnosti a rozsahu pohybu kloubů.

Při perorálním podání se dobře vstřebává (o 80%) v zažívacím traktu. Současný příjem s jídlem zpomaluje vstřebávání, ale neovlivňuje jeho objem. TSmax - 2-4 hodiny.

Podchlazení se projeví 1 hodinu po požití. T1 / 2 - od 2 do 4 hodin. Komunikace s plazmatickými proteiny - 90-99%.

Pomalu proniká do kloubní dutiny, je zadržován v synoviální tkáni, ve které se hromadí ve vyšší koncentraci než v plazmě.

K dosažení protizánětlivého účinku trvá několik dní až 2 týdny systematického užívání drogy.

Biologická aktivita spojená s S-enantiomerem.

Po absorpci se farmakologicky neaktivní R-forma (asi 60%) pomalu transformuje do S-formy. Metabolické produkty se vylučují hlavně ledvinami a částečně žlučí. V čisté formě se nevylučuje více než 1% ibuprofenu.

Látka není stanovena v mateřském mléce. Úplná eliminace se provádí do 24 hodin.

Indikace pro použití

Ibuprofen - co to je?

Ibuprofen je nenarkotické analgetikum, které patří do skupiny NSAID. Má výraznou protizánětlivou aktivitu.

Tyto vlastnosti umožňují použití léku v případě horka a bolesti (nízké a střední intenzity), revmatické polymyalgie, zánětlivě-degenerativních onemocnění ODA.

Ibuprofen je WHO zařazen na seznam základních léků.

K čemu jsou tablety ibuprofenu?

Tablety jsou předepsány pro:

  • zánětlivá onemocnění páteře a kloubů (ankylozující spondylartritida, dna a revmatoidní artritida, osteoartritida atd.);
  • mírná bolest různé etiologie (lék pomáhá při bolestech během menstruace, bolestech zubů, bolestech hlavy, migrénách, myalgii, neuralgii, poúrazových a pooperačních bolestech atd.);
  • horečka způsobená infekčními nebo nachlazeními.

Ibuprofen - proč tyto pilulky?

Je třeba si uvědomit, že tablety (stejně jako jiné dávkové formy) jsou určeny pro symptomatickou terapii, snižující intenzitu bolesti a zmírňující zánět, lék nemá žádný vliv na progresi patologie.

Indikace pro použití gelu a masti

Ibuprofenový gel a mast jsou účinné při zánětlivě-degenerativních onemocněních pohybového aparátu:

  • psoriatická, dnavá a revmatoidní artritida;
  • skapulární periartritida;
  • osteoartróza;
  • radikulární syndrom s osteochondrózou;
  • ankylozující spondylitida;
  • bursitida;
  • ischias;
  • ústřel;
  • radikulitida;
  • myalgie;
  • tendovaginitida;
  • tendinitida;
  • zhoršená dna;
  • poranění, při kterých není porušena integrita měkkých tkání (prasknutí / vyvrtnutí vazů, vykloubení, pohmoždění, posttraumatický edém atd.).

Indikace pro použití čípků a sirupu

Ibuprofenový sirup a čípky jsou dávkové formy, které byly vyvinuty speciálně pro použití v pediatrické praxi. Jsou předepsány dětem pro:

  • snížení teploty ARVI, dětských infekcí, chřipky a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených hypertermií;
  • snížení teploty během postvakcinačních reakcí;
  • snížení intenzity mírné / středně silné bolesti (lék lze použít na bolesti zubů a hlavy, bolesti uší nebo krku, poškození vazů, neuralgii atd.).

Čípky jsou určeny pro děti ve věku 3–24 měsíců, sirup Ibuprofen se používá k léčbě dětí od 3 měsíců do 12 let.

Na co se používá ibuprofen ve formě injekčního roztoku??

Injekce se používají k léčbě ICHS u předčasně narozených dětí.

Kontraindikace

  • úplná nebo částečná kombinace příznaků triády Fernand-Vidal (včetně anamnézy);
  • přítomnost eroze a vředů v zažívacím kanálu;
  • poruchy hemostázy;
  • aktivní žaludeční / střevní krvácení;
  • závažné selhání jater;
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • selhání ledvin, ve kterém Clcr nepřesahuje 30 ml / min;
  • stavy po CABG (bypass koronární arterie);
  • chronické zánětlivé procesy ve střevech;
  • potvrzená hyperkalemie;
  • 3. trimestr těhotenství;
  • přecitlivělost.

V pediatrii se suspenze a čípky používají od 3 měsíců, tablety - od 6 let.

Při předepisování přípravku Ibuprofen pro:

  • cirhóza jater, která je komplikována portální hypertenzí;
  • zánět žaludku;
  • kolitida;
  • enteritida;
  • anamnéza žaludečního / duodenálního vředu;
  • nefrotický syndrom;
  • nedostatečnost funkce srdce, ledvin nebo jater;
  • Ischemická choroba srdeční;
  • arteriální hypertenze;
  • cerebrovaskulární onemocnění;
  • dys- nebo hyperlipidemie;
  • onemocnění periferních tepen;
  • přítomnost infekce Helicobacter pylori;
  • závažné somatické patologie;
  • krevní nemoci neznámé etiologie.

S opatrností je lék předepisován osobám trpícím alkoholismem, dlouhodobým užíváním NSAID, užíváním perorálních kortikosteroidů, SSRI, antiagregačních látek a antikoagulancií, v prvních 26-27 týdnech těhotenství, kojícím ženám.

Děti do jednoho roku by měly dostávat lék pouze na doporučení pediatra..

Vedlejší efekty

V anotaci dávkových forem pro orální podání a rektálních čípků jsou uvedeny následující nežádoucí účinky:

  • NSAID - gastropatie, suchost, podráždění a / nebo ulcerace ústní sliznice, bolest v ústech, pankreatitida, aftózní stomatitida;
  • hepatitida;
  • bronchospazmus, dušnost;
  • hluk / zvonění v uších, ztráta sluchu;
  • dvojité vidění nebo snížená jasnost vizuálních obrazů, podráždění a suchost očí, toxické poškození optického nervu, skotom, otoky očních víček, otoky spojivek;
  • nervozita, bolest hlavy, úzkost, zmatenost, nespavost / ospalost, závratě, duševní a motorické neklid, halucinace, deprese, aseptická meningitida (vzácné a hlavně u pacientů s autoimunitními chorobami);
  • snížená kontraktilita srdečního svalu, zvýšený krevní tlak, tachykardie;
    ARF, polyurie, nefrotický syndrom, alergická nefritida, cystitida;
  • reakce přecitlivělosti;
  • anémie, trombocyto- a leukopenie, Werlhofova choroba, agranulocytóza;
  • zvýšené pocení.

Pravděpodobnost poškození zraku, rozvoje žaludečního / střevního krvácení a ulcerace stěn zažívacího traktu se zvyšuje při dlouhodobém užívání vysokých dávek ibuprofenu.

Lék ovlivňuje laboratorní parametry, jmenovitě:

  • zvyšuje dobu krvácení;
  • snižuje koncentraci glukózy v séru, Clcr, hladinu hematokritu a hemoglobinu;
  • zvyšuje aktivitu jaterních transamináz;
  • zvyšuje koncentraci kreatininu v séru.

Nežádoucí účinky při místní aplikaci ve formě gelu / masti:

  • pocit brnění / pálení;
  • hyperemie kůže.

Při dlouhodobém používání externí terapie se mohou vyvinout systémové účinky vlastní všem NSAID.

Návod k použití ibuprofenu (metoda a dávkování)

Tablety ibuprofenu, návod k použití

Optimální dávka pro děti starší 12 let a dospělé jsou 3-4 tablety po 200 mg. K dosažení požadovaného účinku lze dávku zvýšit na 1,2 g / den. (mělo by to být rozděleno do 3 kroků).

Když je dosaženo požadovaného terapeutického účinku, měla by být denní dávka snížena na 3-4 tablety 200 mg denně..

První dávka se užívá ráno před jídlem s dostatečným množstvím tekutiny (to umožní rychlejší vstřebávání léčiva v zažívacím traktu). V budoucnu po celý den se tablety užívají po jídle..

Nejvyšší jednotlivá dávka je 400 mg (2 tablety po 200 mg), denní dávka je 1,2 g (ne více než 6 tablet po 200 mg po dobu 24 hodin). Opakovaná dávka se nedoporučuje užívat dříve než po 4 hodinách. Bez lékařské pomoci se lék užívá nejvýše 5 dní za sebou. Také v případech, kdy se tablety používají k léčbě dítěte do 12 let, je nutná odborná pomoc..

Dítě ve věku 6-12 let může dostat až 4krát denně, 1 tabletu. Předpokladem je hmotnost nad 20 kg. Mezi užitím tablet by měl být dodržen interval nejméně 6 hodin. Nejvyšší dávka pro tuto skupinu pacientů je 30 mg / kg / den.

Neexistuje žádný rozdíl v tom, jak užívat léky od různých výrobců (například Ibuprofen-Belmed, Ibuprofen-Hemofarm nebo Ibuprofen-Darnitsa).

Ruční svíčka

Čípky se používají rektálně.

U bolesti a horečky by měla být droga dávkována se zaměřením na věk a váhu dítěte. Jedna dávka se pohybuje od 5 do 10 mg / kg. Frekvence aplikací je 3-4 rublů / den. Nejvyšší dávka je 30 mg / kg / den.

Návod k použití pro děti naznačuje, že pacientům s hmotností od 5,5 do 8 kg (3-9 měsíců) je třeba podávat 60 mg (1 čípek) každých 6-8 hodin, avšak ne více než 3 čípky na den. Nejvyšší dávka pro pacienty s hmotností od 8 do 12,5 kg (9-24 měsíců) je 240 mg / den. (4 čípky po 60 mg).

Pro úlevu od horečky, která je důsledkem imunizace, děti do 12 měsíců. Je třeba podat 1 čípek 60 mg a v případě potřeby další 1 po 6 hodinách.

Jako antipyretikum mohou být čípky ibuprofenu pro děti použity po dobu nejvýše 3 dnů. v řadě a jako analgetikum - ne více než 5 dní. smlouva.

Pokud horečka přetrvává i po uplynutí této doby, je třeba vyhledat lékaře.

Ibuprofenový gel, návod k použití

Dospělí a děti starší 12 let by měli vytlačit proužek gelu dlouhý 4–10 cm a lehkými pohyby drogu vtírat, dokud se zcela nevstřebá do oblasti projekce bolesti.

Proceduru lze opakovat nejdříve o 4 hodiny později, během dne se ibuprofen použije ne více než 4krát. Dávka závisí na rozsahu bolestivé oblasti a pohybuje se od 50 do 125 mg.

U dětí ve věku 6-12 let se jedna dávka rovná objemu proužku gelu o délce 2 až 4 cm, lék lze použít nejvýše 3 rublů / den.

Léčba pokračuje 2 až 3 týdny.

Ibuprofenová mast, návod k použití

Masť se aplikuje zvenčí stejným způsobem jako gel. Lék se aplikuje na bolestivé místo 3 nebo 4 rublů / den. do 2-3 týdnů. Jedna dávka se rovná objemu proužku gelu o délce 5 až 10 cm.

Jak se přípravek Baby Ibuprofen (suspenze) užívá?

Suspenze je dána dětem 3 r. / Den. v dávce 5-10 mg / kg.

U dětí do jednoho roku může být lék podáván pouze podle pokynů pediatra. Nejvyšší dávka pro kojence je 10 ml / den. (2,5 ml 4 rublů / den).

Sirup pro děti od jednoho do 12 let se podává 3 rublů denně. v dávce 5 až 15 ml.

Pokud jsou očkováním způsobeny bolesti a horečka u dítěte ve věku 3-6 měsíců, měla by být podána 2 p. / Den na 5-7,6 kg tělesné hmotnosti. 2,5 ml suspenze. Po první dávce by měl být lék užit nejdříve o 6 hodin později..

Pokyny pro řešení ibuprofenu pro děti

Injekce ibuprofenu jsou předepsány výhradně pro předčasně narozené děti se srdečními patologiemi (zejména s otevřeným kanálkem botalle).

Ošetření se provádí na jednotce intenzivní péče a pod dohledem neonatologa. Ibuprofen IV se injektuje třikrát v intervalech 24 hodin. Dávka se volí v závislosti na hmotnosti dítěte.

První dávka je 10, druhá a třetí je 5 mg / kg.

Lék je podáván pomalu (do 15 minut), nejlépe neředěný. V případě potřeby se vstřikovaný objem upraví 0,9% roztokem NaCl (nebo 5% glukózou). Zbývající nepoužitý roztok je zlikvidován.

Při určování objemu vstřikovaného roztoku se bere v úvahu celkový denní objem přidělené tekutiny.

Pokud se u dítěte objeví 1 nebo 2 dávky, objeví se zjevná oligurie nebo anurie, další dávka se podá až po obnovení normálního výdeje moči..

Pokud je botalový kanál otevřený a 24 hodin po podání poslední dávky nebo se znovu otevře, lze předepsat opakovaný průběh, který také sestává ze 3 dávek léku. Pokud v tomto případě nelze dosáhnout uzavření potrubí, může dítě vyžadovat chirurgické ošetření..

Předávkovat

  • bolest břicha;
  • letargie;
  • nevolnost / zvracení;
  • tinnitus;
  • ospalost;
  • bolest hlavy;
  • Deprese;
  • metabolická acidóza;
  • kóma;
  • Svodič přepětí;
  • bradykardie;
  • hypotenze;
  • fibrilace síní;
  • zastavení dýchání.

Léčba: výplach žaludku (doporučuje se do 1 hodiny po užití léku), jmenování enterosorbentů, nucená diuréza, hojné alkalické pití, symptomatická léčba, jejímž účelem je korekce žaludečního a střevního krvácení, krevního tlaku, rovnováhy kyselin atd..

Interakce

Léky, které indukují mikrozomální oxidaci, zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolických produktů, a tím zvyšují riziko vzniku závažných hepatotoxických reakcí. Léky, které inhibují mikrozomální oxidaci, ji naopak snižují.

Ibuprofen snižuje sodíkovou a diuretickou aktivitu hydrochlorothiazidu a furosemidu, účinnost antihypertenziv a urikosurik (včetně ACE inhibitorů a BMCC), antiagregační a protizánětlivé účinky ASA.

Potencuje účinek protidestičkových látek, nepřímých antikoagulancií, fibrinolytik, inzulínu a perorálních forem hypoglykemických léků, ulcerogenní účinek s krvácením GCS a ISS.

Absorpce léčiva se snižuje v kombinaci s cholestyraminem a antacidy. Kofein zvyšuje analgetický účinek. V kombinaci s trombolytiky a antikoagulancii zvyšuje riziko krvácení.

Cefotetan, cefoperazon, cefamandol, plikamycin a kyselina valproová zvyšují výskyt deficitu protrombinu (faktoru srážení) v krvi.

Myelotoxické léky zvyšují hematotoxicitu ibuprofenu. Přípravky Au a Cyklosporin zvyšují účinek přípravku na syntézu Pg v ledvinách, v důsledku čehož se zvyšuje jeho nefrotoxicita. Ibuprofen zase zvyšuje plazmatickou koncentraci cyklosporinu a jeho hepatotoxicitu.

Léky blokující tubulární sekreci zvyšují koncentraci ibuprofenu v krevní plazmě a snižují jeho vylučování.

Podmínky prodeje

Předpis pro tablety v latině:

Rp.: Tab. Ibuprofeni 0,2 č. 30.
D.S. 1 záložka. 3 r / d.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách do 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

Tablety a suspenze jsou vhodné k použití do 3 let od data vydání, gel, mast a čípky - do 2 let.

speciální instrukce

U závažných patologických stavů pohybového aparátu je vhodné kombinovat externí terapii s perorálními NSAID..

Během období užívání ibuprofenu je nutné sledovat změny funkce ledvin / jater a vzorce periferní krve.

Když se objeví příznaky NSAID gastropatie, pacient potřebuje krevní test ke stanovení počtu hematokritu a Hb, analýzu výkalů pro skrytou krev, esophagogastroduodenoscopy. Aby se zabránilo rozvoji gastropatie, měl by být ibuprofen kombinován s PgE.

Pokud je nutné určit 17-KS, lék se zruší 48 hodin před zahájením studie.

Pacienti užívající ibuprofen by se měli zdržet jakékoli činnosti, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlost mentálních / motorických reakcí..

Je třeba si uvědomit, že tento lék ke snížení pravděpodobnosti vzniku nežádoucích účinků z trávicího systému by měl být používán v minimální účinné dávce a v co nejkratším možném průběhu..

Tablety ibuprofenu: co pomáhá, jejich složení a návod k použití

Souhlasíte, je těžké najít člověka, který by nechtěl být zdravý. Pokud se ale stalo takové obtěžování jako nemoc, pak je samozřejmě zapotřebí lék na uzdravení. A kdo z nás nečelil problému výběru účinného léku z lékárny? Dnes si povíme o takovém protizánětlivém farmakologickém přípravku, jako je ibuprofen. Pojďme společně zjistit, z čeho tablety Ibuprofen pomáhají, studovat jejich vlastnosti a vedlejší účinky.

Tablety ibuprofenu: co pomáhá a co potřebujete vědět před jejich použitím?

Nejprve je třeba poznamenat, že Ibuprofen se nyní úspěšně používá ve 120 zemích po celém světě. Je to vynikající lék proti bolesti, který si můžete zakoupit. Před použitím léku se však poraďte se svým lékařem..

Obecné informace o léku

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivý lék s analgetickým a mírným antipyretickým účinkem, který nemá negativní účinek na žaludek jako aspirin..

Kyselina acetylsalicylová (aspirin) ztrácí na ibuprofen, a to jak v případě eliminace bolesti, tak zmírnění zánětu. Použití tohoto léku na artritidu a bolesti kloubů je považováno za docela účinné..

Složení tablety

Každá tableta léku obsahuje následující látky:

  • Kyselina (RS) -2- (4- (2-methylpropyl) fenyl) propanová (ibuprofen) 200 mg;
  • nemodifikovaný škrob;
  • potravinářský emulgátor (E572);
  • mastek;
  • polyethylenglykol;
  • lecitin (E322);
  • titanově bílá (E171).

Tablety ibuprofenu: návod k použití

Tablety mají konvexní tvar a jsou pokryty bílou skořápkou. Účinek ibuprofenu na lidské tělo je založen na zpomalení tvorby lipidových fyziologicky aktivních látek - prostaglandinů.

Ibuprofen pomáhá snižovat přetečení krevních cév oběhového systému a vylučování a v oblasti zánětu snižuje propustnost kapilár.

Při revmatismu ibuprofen zmírňuje bolesti, zlepšuje funkci kloubů a zmírňuje otoky. Antipyretického účinku je dosaženo zvýšením přenosu tepla v těle.

Je však třeba poznamenat, že ibuprofen snižuje rychlost adheze krevních destiček a přispívá k mírnému zhoršení srážení krve..

Indikace pro použití

Ibuprofen budete potřebovat, pokud vám byla diagnostikována některá z následujících stavů:

  • revmatický zánět kloubů, spondylitida;
  • nemoci kloubů a tkání způsobené metabolickými poruchami;
  • neuralgie, myalgie;
  • různé typy akutní bolesti (bolest hlavy, zubů, pooperační bolest);
  • infekční a zánětlivá onemocnění orgánů ORL;
  • ankylozující spondylitida;
  • SARS, chřipka;
  • hypertermie, horečka.

Jak se ibuprofen užívá?

Počet tablet, které je třeba užít, závisí na stupni příznaků bolesti a je předepisován ošetřujícím lékařem individuálně. Prosím, neléčte se sami.

Je důležité vědět, že maximální množství léku denně by nemělo překročit 3200 mg, interval mezi užitím tablet je nejméně 4 hodiny, je třeba je užívat 3-4krát denně. Pokud se stane, že jste užil (a) více ibuprofenu, než potřebujete, okamžitě vyhledejte lékaře.

Ibuprofen by měl být užíván tímto způsobem:

  • doporučená dávka je od 800 mg do 1600 mg denně, třikrát;
  • udržovací dávka - od 600 mg do 1 200 mg denně, 3krát;
  • lék se musí užívat perorálně po jídle a zapít vodou.

Je třeba poznamenat, že šťávy z třešní, rybízu zrychlují metabolismus a doporučují se užívat během období užívání tablet. Průběh léčby ibuprofenem vylučuje alkohol z pacientovy stravy.

Pokud jste zapomněli užít pilulky, pak v žádném případě nezvyšujte dávku léku, kompenzujte vynechání, prostě pokračujte v léčbě podle zavedeného schématu.

Kontraindikace užívání ibuprofenu:

  • kardiovaskulární choroby;
  • patologie gastrointestinálního traktu;
  • syndrom vrozeného nedostatku G6FDG;
  • aspirinové bronchiální astma;
  • aneuryzma aorty;
  • emotivita k droze;
  • dočasné zhoršení srážení krve;
  • hypovitaminóza K;
  • dočasné zhoršení zraku;
  • zhoršená funkce ledvin;
  • dočasná ztráta sluchu;
  • 28-40 týdnů těhotenství.

Je důležité vědět, že u dětí od 3 do 6 let se množství vypočítává v závislosti na tělesné hmotnosti.

Vedlejší účinek

Pokud příjem léku přesáhne 3 dny, mohou se objevit takové negativní projevy:

  • pálení žáhy, bolest břicha, nevolnost, zvracení, průjem, anorexie, gastropatie, zvýšená plynatost;
  • deprese, poruchy spánku, bolesti hlavy;
  • kopřivka;
  • oslabení kontraktility myokardu;
  • snížení hladiny hemoglobinu v krvi;
  • pocení.

S výraznými vedlejšími účinky by měl být ibuprofen vysazen.

Recenze o droze

Studie ibuprofenu ve světové lékařské praxi naznačují, že tento lék je jedním z nejvíce předepsaných a používaných antipyretik a léků proti bolesti, které jsou dostupné bez předpisu. Během volného prodeje v lékárnách se tablety ibuprofenu staly jedním z nejoblíbenějších analgetik a antipyretik..

A tady je to, co lidé, kteří užívali ibuprofen, říkají o této droze:

  • „Nejlepší úleva od bolesti za dostupnou cenu“;
  • „Rychle působící antipyretikum, analgetikum a protizánětlivý lék“;
  • „Vždy to chovám ve své domácí lékárničce“;
  • "Pravidelně je ve zvláštní dny zachraňuji před bolestmi žaludku";
  • „Vynikající a cenově dostupná droga“;
  • „Ibuprofen vždy pomáhá, nepochybuji o účinnosti tohoto léku.“.

A to je jen kapka v moři pozitivních recenzí..

V souhrnu bych rád poznamenal, že Ibuprofen je vynikající antipyretikum, které působí rychle. Lék odstraňuje příznaky nachlazení a chřipky, zlepšuje celkový stav, pomáhá při revmatismu a onemocněních kloubů, účinně zmírňuje bolest. Tablety jsou navíc levné, což je důležité vzhledem k široké škále jejich účinků. Existují samozřejmě kontraindikace a vedlejší účinky, takže není nutné provádět samoléčbu. Přejeme všem pevné zdraví!

Návod k použití ibuprofenu

Držitel rozhodnutí o registraci:

Kontakty pro dotazy:

Dávkové formy

reg. No: LP-000125 ze dne 01/11/11 - aktuální
Ibuprofen
reg. No: LP-000125 ze dne 01/11/11 - aktuální

Forma uvolňování, balení a složení léčiva Ibuprofen

Růžové potahované tablety, bikonvexní; průřez ukazuje dvě vrstvy.

1 záložka.
ibuprofen200 mg

10 kusů. - obrysový obal buněk (2) - kartonové obaly.
10 kusů. - obrysové buněčné balíčky (5) - lepenkové balíčky.
10 kusů. - obrysové buněčné balíčky (10) - lepenkové balíčky.
50 ks - sklenice z tmavého skla (1) - balení z lepenky.

Růžové potahované tablety, bikonvexní; průřez ukazuje dvě vrstvy.

1 záložka.
ibuprofen400 mg

10 kusů. - obrysový obal buněk (2) - kartonové obaly.
10 kusů. - obrysové buněčné balíčky (5) - lepenkové balíčky.
10 kusů. - obrysové buněčné balíčky (10) - lepenkové balíčky.
50 ks - polymerní plechovky (1) - lepenkové obaly.

farmaceutický účinek

NSAID. Má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky. Potlačuje protizánětlivé faktory, snižuje agregaci krevních destiček. Inhibuje cyklooxygenázy typu 1 a 2, narušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství prostaglandinů jak ve zdravých tkáních, tak v oblasti zánětu, potlačuje exsudativní a proliferativní fáze zánětu. Snižuje citlivost na bolest v místě zánětu. Způsobuje oslabení nebo vymizení syndromu bolesti, vč. pro bolesti kloubů v klidu a během pohybu pomáhá snížit ranní ztuhlost a otoky kloubů zvýšit rozsah pohybu.
Antipyretický účinek je způsoben snížením excitability termoregulačních center diencephalonu

Farmakokinetika

Ibuprofen se rychle a téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu, jeho C max v plazmě se dosáhne 1 - 2 hodiny po požití, v synoviální tekutině - po 3 hodinách se váže na plazmatické proteiny o 99%.

Pomalu proniká do kloubní dutiny, setrvává v synoviální tkáni a vytváří v ní vyšší koncentrace než v plazmě.

Metabolismus ibuprofenu se vyskytuje hlavně v játrech. T 1/2 z plazmy je 2–3 hodiny. Vylučuje se ledvinami ve formě metabolitů (ne více než 1% se vylučuje beze změny), v menší míře žlučí. Ibuprofen je zcela vyloučen za 24 hodin.

Indikace pro ibuprofen

  • tenzní bolesti hlavy a migrény;
  • bolesti kloubů, svalů;
  • bolesti zad, dolní části zad, ischias;
  • bolest v případě poškození vazů;
  • bolest zubů;
  • bolestivá menstruace;
  • horečnaté stavy s nachlazením, chřipkou;
  • revmatoidní artritida, osteoartritida.

NSAID jsou určeny pro symptomatickou terapii, snižují bolest a zánět v době použití, neovlivňují progresi onemocnění.

Otevřete seznam kódů ICD-10
Kód ICD-10Indikace
G43Migréna
J06.9Akutní infekce horních cest dýchacích NS
J10Chřipka způsobená identifikovaným sezónním virem chřipky
K08.8Další určené změny na zubech a jejich podpůrném aparátu (včetně zubů)
M05Séropozitivní revmatoidní artritida
M15Polyartróza
M25.5Bolest kloubů
M54.1Radikulopatie
M54.3Ischias
M54.4Lumbago se ischiasem
M65Synovitida a tenosynovitida
M67Jiné léze synovie a šlach
M70Onemocnění měkkých tkání spojená se stresem, přetížením a tlakem
M79.1Myalgie
N94.4Primární dysmenorea
N94.5Sekundární dysmenorea
R50Horečka neznámého původu
R51Bolest hlavy
R52.0Ostrá bolest
R52.2Jiná přetrvávající bolest (chronická)

Dávkovací režim

Dospělí, starší osoby a děti starší 12 let: 200 mg tablety 3-4krát denně; v tabletách 400 mg 2-3krát denně. Denní dávka je 1200 mg (nepřekračujte 6 tablet po 200 mg (nebo 3 tablety po 400 mg) do 24 hodin.

Tablety se polykají vodou, nejlépe během jídla nebo po jídle. Neužívejte více než 4 hodiny později.

Nepřekračujte stanovenou dávku!

Průběh léčby bez konzultace s lékařem by neměl přesáhnout 5 dní.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Nepoužívejte u dětí do 12 let bez lékařské pomoci.

Děti od 6 do 12 let (vážící více než 20 kg): 1 tableta 200 mg ne více než 4krát denně. Interval mezi užitím pilulek je nejméně 6 hodin.

Vedlejší účinek

V doporučených dávkách lék obvykle nezpůsobuje vedlejší účinky.

Z trávicího systému: NSAID-gastropatie (bolesti břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu), průjem, plynatost, zácpa; ulcerace sliznice gastrointestinálního traktu, která je v některých případech komplikována perforací a krvácením; podráždění nebo suchost ústní sliznice, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, aftózní stomatitida, pankreatitida, hepatitida.

Z dýchacího systému: dušnost, bronchospazmus.

Ze smyslů: porucha sluchu: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus; poškození zraku: toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění, skotom, suché a podrážděné oči, otoky spojivek a víček (alergická geneze).

Z centrálního a periferního nervového systému: bolesti hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita a podrážděnost, psychomotorické agitace, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace, aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními chorobami).

Na straně kardiovaskulárního systému: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.

Z močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida.

Alergické reakce: kožní vyrážka (obvykle erytematózní nebo kopřivka), svědění, Quinckeho edém, anafylaktoidní reakce, anafylaktický šok, bronchospazmus nebo dušnost, horečka, exsudativní multiformní erytém (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), toxický epidermální syndrom (epidermální toxicita) Lyell), eozinofilie, alergická rýma.

Ze strany hematopoetických orgánů: anémie (včetně hemolytické, aplastické), trombocytopenie a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie.

Ostatní: zvýšené pocení.

Na straně laboratorních parametrů: doba krvácení (může se zvýšit), koncentrace glukózy v séru (může se snížit), clearance kreatininu (může se snížit), hematokrit nebo hemoglobin (může se snížit), koncentrace kreatininu v séru (může se zvýšit), aktivita jaterních transamináz (může se zvýšit) ).

Kontraindikace pro použití

  • erozivní a ulcerativní změny na sliznici žaludku nebo dvanáctníku, aktivní gastrointestinální krvácení;
  • zánětlivá onemocnění střev v akutní fázi, vč. ulcerózní kolitida;
  • anamnestické údaje o záchvatu bronchiální obstrukce, rýmě, kopřivce po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiného nesteroidního protizánětlivého léku (úplný nebo neúplný syndrom intolerance kyseliny acetylsalicylové - rhinosinusitida, kopřivka, polypy nosní sliznice, bronchiální astma);
  • selhání jater nebo aktivní onemocnění jater;
  • selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin;
  • potvrzená hyperkalemie;
  • hemofilie a jiné poruchy srážení krve (včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;
  • v období po roubování bypassu koronární arterie;
  • těhotenství (III. trimestr);
  • věk dětí: do 6 let a od 6 do 12 let (s hmotností nižší než 20 kg) - pro tablety 200 mg; do 12 let - pro tablety 400 mg;
  • přecitlivělost na kteroukoli ze složek, které tvoří lék.

S opatrností: stáří, městnavé srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, dyslipidemie / hyperlipidémie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, nefrotický syndrom, CC méně než 30-60 ml / min, hyperbilirubinémie, žaludeční vřed a duodenální vřed střeva (anamnéza), přítomnost infekcí Helicobacter pylori, gastritida, enteritida, kolitida, dlouhodobé užívání NSAID, onemocnění krve neznámé etiologie (leukopenie a anémie), těhotenství (I-II) trimestr, laktace, kouření, častá konzumace alkoholu (alkoholismus) závažné zdravotní stavy, souběžná léčba následujícími léky: antikoagulancia (například warfarin), antiagregační látky (například kyselina acetylsalicylová; klopidogrel), perorální glukokortikosteroidy (například prednisolon), selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (například citalopintrain, paroxetulinum ).

Aplikace během těhotenství a kojení

Žádost o porušení funkce jater

Kontraindikováno při selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin.

S opatrností u nefrotického syndromu, poškození funkce ledvin (CC méně než 30-60 ml / min).